Oslabený Temelín čelil mládskému „tornádu", které s ním roztočili pod věžemi hosté v čele s Jiřím Vítkem, střelcem hattricku.
Srubecký brankář Roman Korbel vychytal doma s Novými Hrady čisté konto.

Spokojeni byli diváci v Neplachově, kde si domácí jedenáctka proti Lokomotivě s chutí zaútočila. Nová Ves doma porazila ambiciózního nováčka z Boršova a potvrdila, že právem vede soutěž. Smůlu měl hlubocký hráč Jiří Hrouz, který si na Borku zlomil ruku a ze stadionu ho odvezla sanitka.

V příštím kole čeká dosud neporaženého lídra přeboru těžká zkouška: Chystá se na něj rozjeté Mladé, které je pouze o bod pozadu!

SRUBEC – N. HRADY 6:0 (4:0) – Hosté přijeli odevzdaní a rychlý gól v úvodu, kdy se hlavou trefil Hálek (2.), jejich odhodlání nalomil ještě víc. Do poločasu dvakrát mířil přesně Leština, jednou Kalina a bylo rozhodnuto. Ve druhé půli se Hrady marně snažily alespoň korigovat. Srubec byl jednoznačně lepší, nejvíce zaujali střelec dvou branek Radim Leština a brankář Roman Korbel, jenž udržel čisté konto. Domácí měli daleko více šancí než soupeř, a tak výsledek odpovídá průběhu utkání. Branky: 2. Hálek, 17. a 41. Leština, 43. Kalina, 75. Novák, 87. Hekrdla. Pískal Brejník. ŽK 1:3. Diváci: 55.

ČT. DVORY B – HRDĚJOVICE B 3:1 (2:1) – Domácích bylo na zápas tak akorát, tudíž nemohli střídat, přesto zvládli zápas zkušeně. Vedení se ujali už ve 2. min. Akce začala u Kočárka, k němuž se po souboji míč vrátil, a na střelce zívala prázdná brána. Po dvaceti minutách bylo vyrovnáno. Přímý kop brankář Vosejpka neudržel a z dorážky potrestal zaváhání Jeřábek. Do přestávky vrátil domácím vedení kapitán: Kočárkovu přihrávku Raušer mezi nohama propustil na Píšu, jehož střela z 25 metrů zapadla do brány. Hrdějovice měly územní převahu a ve druhé půli i dvě slibné šance, Vosejpka však svou chybu odčinil. Čtyři Dvory pak své vítězství pojistily. Na poprvé Příhoda z velkého vápna minul, v 88. min. už ale po Raušerově rohu a hlavičce Mentlíka ze závaru doklepl na 3:1. Fotbalisté Čtyř Dvorů tak využili své zkušenosti a vyhráli, ačkoli častěji u míče byli v zápase hráči Hrdějovic. Pískal rozhodčí Škuthan. ŽK 2:0. Diváci: 40.

RUDOLFOV B – JANKOV B /DUBNÉ 1:0 (0:0) – Hrál se typický okresní fotbal s vyrovnaným počtem nepřesností a zároveň i šancí. Bylo zřejmé, že kdo dá gól, ten vyhraje. Na hrbolatém terénu se nedal hrát kombinační fotbal, a tak mužstva vsadila na bojovnost. Rudolfov byl o branku lepší: v 58. min. Tyrpák rozhodl. Hostům dobře zachytal gólman Šturma, který zlikvidoval minimálně pět gólových šancí. Domácí si výhry cení, potvrdili body z Hrdějovic. Pískal sudí Špelina. ŽK 2:1. Diváci: 55.

NOVÁ VES – BORŠOV 5:2 (2:0) – V souboji o čelo tabulky brankáři Fabiánovi prošel přímý kop pod rukama do sítě, a domácí tak zásluhou Procházky vedli v 8. min. 1:0. Za chvíli Brožka odcentroval před branku a Boháč hlavou u přední tyče zvýšil na 2:0. Boršovu hra směrem dopředu nevycházela, naopak domácím se dařilo, ale Brožka minul a Procházkova střela se jen otřela o břevno. Müllerovi (Bor.) rozhodčí do poločasu neuznal dva góly: nejprve pro ofsajd a poté pro Šefčíkův útočný faul. Ve 47. min. rozehrávali hosté na půlce přímý kop, Gruber poslal do šestnáctky nadýchaný centr a Kofroň hlavou přehodil vybíhajícího brankáře Pavla. Když před dotírajícím Brožkou Fessl hlavičkou trefil vlastní branku, bylo to 3:1. Hosté nesložili zbraně a v 63. min. zakončil přečíslení po Fesslově přihrávce Müller. Domácí odpověděli rohovým kopem Procházky a trefou Janečka na 4:2. Gólovou střelu Müllera vyrazil nohama brankář Nové Vsi Pavel. V 88. min. putoval míč od Hlaváče přes Boháče na Janovského, který prudkou přízemní přihrávkou našel před bránou Holého. Nová Ves zůstává neporažena v čele tabulky. Pískal rozhodčí Granec. ŽK 3:1. Diváci: 77.

Zbývající výsledky: Temelín - Mladé 1:7, Borek - Hluboká B 4:1, Neplachov - Loko B 6:2. Kompletní referáty z OP najdete v úterním vydání ČB deníku!