Titulu podzimního půlmistra si v Nové Vsi považovali jako svého největšího úspěchu v historii oddílu. O přestávce mužstvo navíc přivítalo ve svých řadách další posilu – Bohumíra Češku. Po angažmá v Roudném a Prachaticích, kam přišel v polovině sezony 2006/2007, se Češka nyní chystá dohrát kariéru doma. „Jeho příchod by se měl dořešit a koncem týdne snad už budeme mít jeho registraci,“ věří asistent trenéra Otto Vrábek.

Toho postihla malá sportovní tragédie, když si v posledním přípravném utkání, dá se říci generálce na jaro, o víkendu poranil koleno. „Mrzí mě to, škoda,“ lomí rukama Otto Vrábek, jenž má zpřetrhané vazy v koleně.

Úraz se mu stal na Složišti během utkání s kombinovaným týmem dorostu a béčka Spartaku Trhové Sviny. Po dvaceti minutách Vrábek musel ze hřiště. Tušil, že je zle. „Na druhém koleně jsem měl stejný úraz už dřív. Za šest týdnů jdu na kontrolu a rozhodne se, zda bude nutná operace. Chodím, ortéza mi drží koleno místo prasklých postranních vazů, na nějaké skotačení to není,“ popisuje Otto Vrábek a věří, že operace nebude nezbytná, a tak by mohl stihnout odehrát alespoň závěr jarní části sezony. „Holt začnou beze mne…“

Zranění považuje za dílo náhody. „Byly dva osobní souboje za sebou a ten druhý koleno nevydrželo. Byl to šprajc, protihráč vzal míč i s mojí nohou,“ nezazlívá však nikomu smolný okamžik na umělce Dynama.

Z pohledu asistenta Otto Vrábek míní, že v kádru Sokol najde mezi hráči adekvátní náhradu. Má svůj tip: „Ukrajinec Ivan Mendzul hrál už na podzim, i když spíš nastupoval na beku. Je to tvrdý hráč, který stopera odehraje,“ věří svému spoluhráči.

V zimě s otevřenou náručí přivítal v týmu Bohumíra Češku. Jak hráči předem avizovali, pomalu se schází v Nové Vsi zajímavý tým, kam by v budoucnu mohli dorazit třeba ještě Zvěřina nebo Anton. „Bohouš s námi odehrál přípravné zápasy. Samozřejmě je to posila. Zkušenosti z třetí ligy a divize musí být ve čtvrté třídě znát,“ pochvaluje si Otto Vrábek.

Nová Ves získá v Češkovi motor zálohy a zároveň žolíka do bojů o postup. „Máme to rozehráno na postup, chceme postoupit, je to nás cíl,“ přikyvuje Vrábek, jenž navzdory svému zranění zůstane týmu nablízku, i když v jiné roli. „Už na podzim jsem byl hrajícím asistentem. Teď vinou zranění budu fungovat jen na lavičce po boku Petra Macíka,“ konstatuje smířeně zraněný stoper, jenž na podzim ze středu obrany dirigoval před sebou celý tým N.Vsi.

Stejně jako na podzim Sokol nebude moci počítat v každém utkání s kustodem fotbalistů Dynama Radomilem Procházkou. „Odehraje domácí zápasy. A možná něco málo venku,“ potvrzuje Vrábek, jenž počítá s tím, že soupeři nedají lídrovi na jaře nic zadarmo. Už v neděli Nová Ves zajíždí do Ševětína, který přes zimu posílil svůj první tým, a tak není vyloučeno, že i rezerva vyrukuje doma v nabité sestavě. „Docela s tím počítám, že když bude pěkné počasí, tak si někteří kluci rádi půjdou za béčko Ševětína zahrát. Jestli na nás nasadí pendly, záleží i na tom, zda áčko zrovna nebude hrát někde přátelák,“ přemítá před jarní premiérou Nové Vsi momentálně nehrající asistent trenéra Otto Vrábek.