Po vydařené letní přípravě úplně nezachytili vstup do nové sezony a hovořili o tom, že si vybírají nováčkovskou daň.

Anglický týden s vloženým středečním kolem však přinesl zásadní obrat. Nováček I.B třídy z Dolního Bukovska vyhrál tři domácí zápasy v řadě a polepšil si na 13 bodů! S nimi se mu v tabulce dýchá mnohem lépe.

Hrající trenér Radim Kokeš si před trojutkáním přál dvě vítězství. Tři byly nad plán. „Asi žádný trenér by neřekl, že chce ze tří zápasů devět bodů, když se jeho mužstvo v úvodu sezony pohybuje ve spodní části tabulky!“ usmívá se kouč Dolního Bukovska.

Z postřehů, které posbíral zkraje podzimu, sestavil taktiku, s níž nováček slavil úspěch. „Zjistil jsem, že I. B je hrozně jednotvárná soutěž, a že se dá s každým vyhrát i prohrát. Proto jsem zvolil určitý způsob hry, který bych nerad prezentoval veřejně, ale osvědčil se nám ve třech zápasech po sobě. Málokdy se povede, aby se třikrát za sebou doma vyhrálo,“ podotýká Radim Kokeš.

Přitom soupeři vzbuzovali respekt: Trhové Sviny dorazily jako lídr tabulky, po nich neuspěla v Bukovsku Nová Včelnice a v minulém kole odjížděly s prázdnou druhé Borovany! Nováček si vyšlápl na favority. „To mne jen utvrdilo v tom, že se dá vyhrát s každým, pokud podáte disciplinovaný výkon. Já mám výhodu v tom, že dělám hrajícího trenéra – nikdy bych nevěřil, jak jeden člověk může hru mužstva ovlivnit,“ poznamená Radim Kokeš a věří, že jeho mužstvo bude pokračovat v podobném trendu i nadále.

Po vítězných zápasech s týmy ze špice tabulky to vypadá, že už se nováček v soutěži otrkal. „Myslím, že ano,“ přikyvuje kouč. „Domnívám se, že jsme platili daň za to, že kluci chtěli hrát stejně jako v okrese. Trochu mi dalo práci, než jsem je přesvědčil, že tady se hraje trochu jiný fotbal, a proto musejí respektovat zákonitosti hry,“ líčí trenér s licencí A.

Na podzim se připojil k týmu Dolního Bukovska až poté, co splnil své povinnosti na lavičce českého akademického výběru na letní univerziádě v Číně. „V budoucnu bych rád získal profilicenci, tak uvidíme,“ netají se trenérskými ambicemi hrající kouč Dolního Bukovska Radim Kokeš.