Fotbalisté Dřítně, stejně jako Kamenný Újezd a Lišov, zejména však Ledeničtí, zpytují svědomí po nevydařené podzimní premiéře v I.B třídě.

Naopak úspěšně dopadlo první kolo sezony pro oba nováčky: Jak Nemanice, tak Temelín před svými diváky bodovaly naplno!

Derby ve Zlivi vyhrál Sedlec, radost mu však kazí fakt,  že hned na úvod přišel o zraněného špílmachra Pavlíčka.

KŘEMŽE – DŘÍTEŇ 4:1. Václav Stulík, trenér Dřítně: „Premiéra v Křemži se nám nevydařila, nakonec výsledek na to ukazuje… První čtvrthodina byla rozháraná, přesto jsme měli dvě vyložené šance, které jsme neproměnili. V 15. min. jsme obdrželi gól a od té doby se naše hra zhoršovala. Ve druhém poločase byla možnost něco s výsledkem udělat, ale hned v první minutě jsme udělali chybu, byla z ní penalta a domácí vedli 2:0. Snížili jsme, ale v 58. min. se Smékal nechal zbytečně vyloučit a dohrávali jsme v deseti. Prakticky už jsme se na nic nezmohli a odešli jsme zaslouženě poraženi."

ZLIV – SEDLEC 2:3. Roman Švec, trenér Zlivi: „Derby se divákům líbilo,  padlo pět gólů.  Chtěli jsme vyhrát, ale nezachytili jsme začátek a kolem sedmé minuty  jsme inkasovali. Sedlec měl ještě dvě šance, které nevyužil. Vyrovnali jsme hru a do konce poločasu měli víc balon na kopačkách. Hned v první minutě druhé půle jsme vyrovnali a předváděli jsme docela kvalitní výkon. Nicméně z protiútoku jsme inkasovali na 1:2,  znovu museli soupeře zatlačit, vyrovnali jsme a dvě tři další tutové šance neproměnili. Naopak z brejku jsme dostali třetí gól, na který už jsme nezareagovali. Obě mužstva podala docela kvalitní výkon,  podle mne to byl spíš remízový zápas, ale Sedlec vstřelil venku tři góly, takže si asi zasloužil vyhrát…"

Stanislav Šindelář, trenér Sedlece: „Derby jsme zvládli. V první půli jsme, myslím, byli lepší, měli jsme více příležitostí, mohli vést 3:0. Druhou půli jsme ale v úvodu nezvládli, střídající hráč vyrovnal na 1:1. Museli jsme vystřídat zraněného Pavlíčka a bez tvůrce jsme začali hrát na brejky, spíše jsme se bránili. Za stavu 2:2 jsem byl smířen s remízou, v duchu jsem se bál, abychom ještě neprohráli. Ale povedl se nám brejk, Reindl utekl, šel sám a obhodil brankáře. Škoda, že náš špílmachr je zraněn – příště máme doma Přídolí, korekturami v sestavě se jej pokusíme nahradit."

NEMANICE – K. ÚJEZD 4:2.  Miroslav Dubský, trenér K. Újezda: „Prvních deset minut nás soupeř zmáčkl, ale pak jsme začali hrát svoji hru. V první půli jsme ze tří šancí využili jednu. ve druhém poločase se nám během deseti minut podařilo vstřelit dva góly, vždy po rohu, kopnutém na první tyč. Ale po 70. min. jsme si vybrali slabou chvilku, dostali jsme dva slepené góly! Kamenný Újezd nás zatlačil, měl šance, brankář Maršán chytil hostům dva góly. Až náš čtvrtý gól rozhodl. Škoda neproměněných šancí za stavu 3:0. Celý kolektiv šlapal, spokojenost, strach z I.B třídy nemáme – myslíme si, že můžeme hrát s každým."

Jiří Vaník, manažer K. Újezda: „Po deseti minutách jsme vyklidili pole a domácí se začali prosazovat. Byli podstatně nebezpečnější, a zatímco my měli za poločas jednu dvě střely, domácí snad patnáct! Podržel nás Petr Fabián, jenž za obdržené góly nemohl, naopak další zlikvidoval. Poločasový výsledek 0:1 byl pro nás milosrdný. Na začátku druhé půle jsme po chybách dostali dva góly, bylo to už 0:3. Ale zvedli jsme se, během pěti minut jsme snížili na 2:3 a byli v tu chvíli jasně lepší. Byla i šance na vyrovnání… Z brejku nás domácí potrestali, a tím rozhodli zápas. Náš manšaft je docela mladý, ale i zkušení dělali tentokrát chyby – jak kluky znám, umí hrát lepší fotbal. Prohráli jsme zaslouženě."

J. HRADEC B – LIŠOV 3:0. Štefan Farkaš, vedoucí mužstva SK Lišov: „Vinou zranění a dovolených jsme těžko dávali sestavu dohromady. Nakonec jsme odjeli ve dvanácti lidech a doufali jsme, že získáme bod. První poločas tomu napovídal. Začátek patřil domácím, postupně jsme vyrovnali hru , ale ve 27. min. po zbytečné penaltě soupeř vedl. Druhý poločas začal Hradec náporem a v 52. min. vedl  2:0. Běhavý a dobře kombinující soupeř nás  přehrával a dovolil nám pouze tři střely na branku. Dobrou hru domácí korunovali třetí brankou a zaslouženě vyhráli.  Našim hráčům nelze upřít bojovnost, ale bohužel to na soupeře nestačilo. Soutěž jsme nezačali dobře, musíme zlepšit koncovku a vyvarovat se  chyb."

TEMELÍN – TŘEBĚTICE 2:1. Miloslav Beránek, předseda Temelína: „Utkání bylo docela vyrovnané. Měli jsme o něco víc šancí. Kluci si mysleli, že to půjde snáze, ale každý zápas se bude muset makat naplno.  Dobře zahrály posily z Týna (Lisner, Vojík).  Nejlepším hráčem byl Vornay, jenž si přinesl fazónu z jara. Soupeř byl šokován z našeho areálu, asi si představoval horší… Domácí zápasy překládáme tak, abychom nehráli současně s jedničkou Týna. Chce tím přilákat více diváků – na premiéru jich přišlo 80. Rádi bychom se pohybovali v polovině tabulky."

N. VČELNICE – LEDENICE 6:1. František Švaňa, trenér Ledenic: „Katastrofa… V prvních pěti minutách měl Winkler dvě šance, které ale nedal, hned nato jsme dostali gól. Mužstvo hrálo nekoncentrovaně, volně… Poločas skončil 0:3 a bylo rozhodnuto. Domácí vždy zatáhli míč, odcentrovali a skórovali do prázdné brány. Do čeho kopli, to tam padlo. Ani změny v sestavě nám nepomohly, a tak jsme odešli poraženi. Zklamalo mě, že tým nebojoval. Že šest hráčů chybělo, nás vůbec neomlouvá. Hrozná  premiéra, doma s Velenicemi musíme v sobotu podat lepší výkon!"