Poté, co přišel o Michala Silmbroda, potrestaného dvouletým zákaze činnosti, musí oželet i trenéra a lídra: Petra Silmbroda.

Hrající trenér v minulém kole nedokončil domácí zápas s Novou Vsí (2:2). Po střetu s brankářem Michalem Vrábkem ho odvezla ze hřiště záchranka. „Do vápna šel centrovaný balon. Souboj s Migelem (přezdívka soupeřova brankáře, pozn.) jsem nečekal, jinak bych se trochu zpevnil. Byl to ale normální souboj,"  nic prý Petr Silmbrod nezazlívá novoveskému brankáři, jenž mu ostatně hned druhý den do nemocnice telefonoval a ptal se, jak se bývalému spoluhráči z Trhových Svinů daří. „Probrali jsme to, nemohl za to. Gólman musí jít do souboje koleny, jinak by skončil on…"

Dva dny Petr Silmbrod ležel na JIP oddělení českobudějovické nemocnice. „Naražená žebra, naražená játra, odražená ledvina," hlásí marod diagnózu již z domova a přiznává, že mu není vůbec dobře po těle – všechno bolí. „Sednu si, vstanu, ale na nějaké dlouhé chození nebo postávání to rozhodně není," kroutí hlavou.

Přesto chce být svému týmu nablízku, a tak by v sobotu při zápase v Mladém neměl chybět alespoň na lavičce. „V tomto stavu na hřiště nemohu," konstatuje Silmbrod.

Svou přítomností chce vyjádřit spoluhráčům podporu. „Budu se snažit dát do kupy, abych v některých zápasech ještě pomohl, ale počítám, že  tak tři utkání nebudu. Nejde to," smutní a postěžuje si, že zdravotní problémy decimují nováčka: Tohle není podzim, jak si ho fotbalisté v Nových Hradech před sezonou malovali!