Téměř hodinu budějovičtí mladíci na Žižkově drželi nulu, pak ale za necelou půlhodinu čtyřikrát inkasovali a odjížděli domů s nadílkou 0:4.

Přitom i dle internetových stránek žižkovské Viktorie byl zápas dlouho zcela vyrovnanou partií. „Přestože byla Viktorka posílena o osm hráčů z áčka, zatímco my měli v základu tři dorostence a ve druhé půli si zahrál i sedmnáctiletý Němec, do přestávky jsme hráli dobře a nepustili soupeře do žádné šance,“ potvrdil trenér Jiří Lerch.

Ani začátek druhého poločasu nenaznačil, že by mladíci Dynama měli jet nakonec s takovou nadílkou. „Kluci hráli pozorně v obraně a snažili se podobně jako v první půli i brejkovat,“ přibližuje trenér Lerch, dle něhož jeho svěřenci měli do přestávky z brejků čtyři dobré příležitosti.

„Jenže jsme nic nedali a deset minut po pauze po hloupé chybě naopak dostali první gól,“ litoval kouč budějovických mladíků. Ve snaze aspoň vyrovnat hosté potom otevřeli hru a za deset minut dostali další tři góly. „Čtyřbranková porážka byla až příliš krutá,“ posteskl si Jiří Lerch.

V sobotu béčko Dynama na Složišti hostí Vyšehrad (10.15) a chce si spravit chuť. „Vyšehrad ale má zkušený tým,“ říká Lerch a upozorňuje třeba na Obermajera, jenž hrával i v Dynamu. „Naše áčko hraje s Brnem taky v sobotu, pendlů tudíž asi moc nebude. I tak ale chceme uspět,“ tvrdí Lerch.