Fotbalisté Dynama v rámci čtyřdenního herního soustředění v Rakousku prohráli včera večer v prvním ze dvou plánovaných duelů s polským Lechem Poznaň 0:1.

Vedoucí gól zápasu dal ve 28. minutě Rengifo, jenž přetlačil ve vápně Horejše a překonal Kučeru v bráně. Byl to souboj na hraně, protože po něm Horejš ze hry odstoupil. Těsně předtím po faulu na Žižku sudí upřel Jihočechům penaltu. Ještě před pauzou mohl Dolejš vyrovnat, brankář Lechu ale jeho dorážku reflexivně vykopl. Vítězství třetího týmu uplynulého ročníku polské ligy zpečetil sedm minut před koncem Sanchez.

Trenér Pavel Tobiáš si přes prohru výkon svých svěřenců pochvaloval. „Byl to výborný zápas, ostrý jako břitva, soupeř měl velkou kvalitu,“ vyzdvihl budějovický kouč, dle jehož slov o výsledku rozhodla lepší koncovka polského tý〜mu. „Poláci se dostali třikrát do vápna a dali dva góly, my z pěti šancí nic,“ dodal.