Vyrovnávací gól dal Vukadinović dorážkou Kostečkovy rány z přímého kopu do břevna, na 2:1 pak Kostečka výsledek utěšenou střelou zdálky otočil sám.

Jeden gól a jedna asistence, takže jistě spokojenost?

Samozřejmě, že jsem spokojen. Tím spíš, že se zápas pro nás nevyvíjel moc dobře a brzy jsme prohrávali. Nebylo divu, začali jsme špatně a bojácně, Zlín nás přehrával a měl v začátku i dost šancí. Kdyby nějakou z nich proměnil na 0:2, mohl být poločas úplně jiný. Se štěstím jsme pak z trestňáku vyrovnali, když to Vuky dorazil. Pak jsme ještě dali druhý gól. Nakonec jsme vyhráli, ale byl to pro náš šťastný zápas.

Obrat na 2:1 jste prakticky zařídil vy sám. Jak jste ty své akce viděl?

Před tím prvním gólem tam byl faul před vápnem, ani nevím na koho. Bylo to spíš na levou nohu, já si ale všiml, že gólman má hůř postavenou zeď, tak jsem to obstřelil a trefil břevno. Někdo mi říkal, že balon se od břevna odrazil za čáru, ale je to jedno, Vuky to pak stejně dorazil.

Možná, že jste tudíž dal už první gól, avšak ten druhý jste dal určitě…

To jo, tam už pochyby nebyly. Po závaru ve vápně letěl ke mně odražený míč, tak jsem ho zkusil napálit na bránu. Je to vždycky lepší, než třeba ztratit v tom prostoru zbytečně míč a umožnit soupeři nějaký brejk. Tak se snažíme raději to dát rovnou zpátky do vápna. já trefil bránu a spadlo to za tyč.

Čím si vysvětlujete, že jste hlavně tu první půlhodinu skutečně tahali za hodně kratší konec?

Tak to tedy nevím… V kabině si něco řekneme, jak bychom to chtěli hrát, jenže pak přijdeme na hřiště a je to všechno úplně jinak. Trenér nám v půli za to i pořádně vyčinil, i my sami jsme si něco řekli a trošku se to snad zlepšilo. Bohužel zase jsme si nechali brzy dát gól. A to zbytečně, z rohu, odražený balon a ten kluk nám z toho trefí šibenici… Naštěstí pak nás gólman podržel a vítězný gól jsme nakonec dali my.

Vy jste první půli hráli proti dost silnému větru. Nebyla i v tom příčina, že se vám v úvodu tak nedařilo?

Zřejmě ano. Za tu dobu, co jsem tady, chceme začínat na tu bránu u kabin. To je už taková naše tradice, tentokrát ale ten vítr byl opravdu hodně nepříjemný. Bere to sílu, určitě se proti větru hraje hůř.

Rozhodně druhý poločas byl z vaší strany už daleko lepší.

Jak říkám, my jsme si v poločase v kabině jasně řekli, že to tak hrát nemůžeme, že takové štěstí nemůžeme mít pořád. Nebylo to z naší strany úplně optimální, ale do tolika šancí už jsme hosty nepustili.

Den před zápasem se řešilo, zda se bude hrát. Tehdy prý hřiště ke hře způsobilé nebylo?

V pátek jsme trénovali na umělce, hřiště bylo totálně pod vodou a ještě tam byla vrstva sněhu. Celý den sněžilo, navíc ten sníh byl mokrý a pod ním byla na hřišti voda. Ale sníh slezl a hřiště bylo výborné. Bylo to mokré a trošku měkčí, ale to je lepší, než když je to tvrdé. Prostě bylo to perfektní, hrálo se dobře.

Nakonec jste tudíž asi byli rádi, že se hrálo…

Jistě, že ano. I proto, že Zlín měl nějaké své hráče vykartované a zraněné. To pro nás byla určitě výhoda.

Sokolov jste porazili 4:1, teď Zlín 3:2. Na jaře i ve druhém zápase viděli diváci na Soukeníku pět branek. To je taková vaše jarní norma?

To určitě ne. My chceme prostě hrát tak, abychom vyhrávali. K tomu musíme dávat i góly. A když padají góly, tak se to divákům líbí. Lepší je hrát 4:3 než 1:0.

Pojedenácté v řadě jste ve druhé lize neprohráli. Nezačínáte v kabině už nahlas mluvit o postupu?

Ale ne, to vůbec ne. My se snažíme myslet vždy na nejbližší zápas a v tom chceme uspět. Samozřejmě chceme být v tabulce co nejvýš, o postupu tady ale nikdo nemluví. Tam jsou jiná mužstva, se stadionem i zázemím. Rozhodně jsme ale rádi, že jsme tam, kde jsme. A budeme chtít vyhrávat dál.

Tudíž už v pátek i v Jihlavě?

Právě Jihlava je jedním z těch aspirantů, který jasně vyhlásil, že chce postoupit. Tam nás čeká hodně těžký zápas, ale pokusíme se uspět. Všichni se na to těšíme, bude to pro nás zase něco nového. Bude se hrát pod reflektory, od šesti večer, určitě přijde hodně lidí. S námi taky mají jet naši fanoušci, tak bychom se jim rádi za jejich přízeň odvděčili dobrým výkonem i výsledkem.

V Jihlavě už v pátek večer

Už v pátek večer se fotbalisté S. Ústí v dalším kole II. ligy střetnou od 18 hodin v Jihlavě s jedním z kandidátů na postup do I. ligy. „Pro týmy jako jsou Zlín, Dukla či Jihlava, které mají umělé osvětlení, je večerní zápas určitou výhodou, jejich hráči jsou na to víc zvyklí,“ připouští trenér Luboš Zákostelský, dle něhož umělé osvětlení přispívá k atraktivitě zápasu.

Trenér S. Ústí je na klubovém webu Vysočiny Jihlava svým protějškem Josefem Vrzáčkem vyzdvihován za kvalitní práci. Oba se znají, neboť jihlavský kouč dělal Zákostelskému před čtyřmi lety na Vysočině asistenta. „Známe se, občas si zavoláme,“ potvrdil kouč Spartaku, který chápe, že Jihlava potřebuje v pátek vyhrát. „Udělá pro to všechno. Na podzim u nás prohrála, což nečekala. V pátek by jí i remíza zkomplikovala cestu za postupem. Proto burcuje na webu k vítězství,“ sdělil Luboš Zákostelský.

„Jihlava má kvalitní, dobře poskládaný tým, od Uvarenka v bráně po hráče vpředu,“ ví trenér Sezimova Ústí, že velké kvality mají třeba Dort či levonohý exekutor standardek Krutý. „Levačku má vytříbenou, u nás to loni naštěstí neprokázal,“ připomněl.

Ševci do Jihlavy nejeli s defenzivní taktikou. „Jistě, že je jednodušší hrát vzadu na nulu, ale my chceme hrát otevřený fotbal. Na jaře se nám podařilo vstřelit osm branek. Hráčům jsem řekl, že nebudeme na jaře praktikovat žádnou defenzivu, ale ofenzivní fotbal. Předurčuje nás k tomu i naše kvalita. Abychom jen stáli a čekali? To ne, to by se nám nemuselo vyplatit,“ uzavřel Zákostelský.