Jednotný termín zápasů pro tři celky okresního přeboru, ohrožené sestupem? Okresní fotbalový svaz je zatím nenařídil.

„Kluby, s nimiž jsme to konzultovali, nebyly úplně pro,"  tvrdil včera šéf OFS ČB Jiří Kureš, ale jedním dechem dodal: „Rozhodnutí ještě není konečné." Do středy se postoj svazu může změnit.

Kraj již v zájmu regulérnosti soutěží řadu utkání posledního kola nařídil odehrát ve stejném čase, zatímco okresní STK tentokrát s tímto opatřením nepochopitelně váhá.

„Chceme vyhovět přání klubů, hlavně těch, kterých se to týká nejvíc," naznačil včera předseda OFS České Budějovice Jiří Kureš, že se diskusi nebrání. Není si prý ale jist, že by si oddíly samotné změnu přály… „Mají už dopředu naplánované dokopné," namítl.

Jak to tedy ve skutečnosti je? Deník oslovil trojici klubů, jejichž týmy bojují v okresním přeboru o udržení, a zjišťoval, zda by si přály hrát ve stejném termínu jako konkurenti.

Z Týna nad Vltavou a Horní Stropnice zazněla jednoznačná odpověď: Ano, zápasy o záchranu by se logicky měly hrát současně! Hlavně kvůli regulérnosti závěru soutěže.

Jen fotbalisté Hrdějovic si naplánovali dokopnou na sobotní odpoledne, a tudíž o zásah STK nestojí. "Nevadí nám, že bychom hráli před ostatními ohroženými týmy. Stejně všechny tři musejí hrát naplno a chtít vyhrát," uvedl Jiří Fajtl, předseda Hrdějovic a brankář béčka, které hostí přeborníka z Plané. Jakýkoli jiný výsledek než výhra hostů by byl senzací. Planá má za sebou osm výher v řadě.

Ale kdyby se mezi trojicí hlasovalo, byl by hrdějovický názor v menšině. „Zápasy, kde jde o záchranu, by se měly hrát ve stejný čas – tak jako v kraji, kde nařídili jednotné termíny," poukázal jednatel FK Olympie Týn Martin Bezpalec.

A stejný hlas možná ještě naléhavěji zní od Novohradských hor. „Očekáváme, že zápasy budou mít společné začátky. Je to tak pokaždé a mělo by to tak být. Kvůli regulérnosti se to dělá, my bychom byli určitě pro!" prohlašuje organizační pracovník Hraničáře H. Stropnice Jindřich Haňur, kterého v názoru bezezbytku podpořil i předseda klubu Lešek Szypula.

Poslední Týn nad Vltavou B se pokusí překvapit a vybojovat záchranu na hřišti třetí Hluboké, Horní Stropnice přivítá béčko Bavorovic a papírově nejtěžší los mají Hrdějovice B, které hostí Planou. Tomu se říká dramatický konec jara!

Komu zůstane po26. kole v rukou Černý Petr a zamíří do třetí třídy?