Vstup do nové sezony vždy je velice důležitý, o tom nedělním to z pohledu fotbalistů Dynama platilo dvojnásobně – pokud by domácí v neděli neuspěli, dostali by se vzhledem k nepříznivému losu do obtížné situace: teď je čekají dva duely v řadě venku a ve 4. kole hrají doma se Slavií… „Chtěli jsme vyhrát a nehráli tudíž žádného zanďoura, soupeř ale potvrdil svou kvalitu,“ připomněl trenér Pavel Tobiáš.

Tomu vedle avízovaných Horejše a Stráského chyběl i zkušený Hunal. „Začala ho tahat achilovka,“ litoval Tobiáš, jenž do zápasu vyslal nově sestavené stoperské duo Žižka – Jarabica a dopředu se k Sedláčkovi postavil další debutant Meszároš.

A právě zkušený slovenský útočník, jenž přišel na český jih z bratislavského Slovanu s vizitkou obávaného střelce, už ve 2. minutě rozjásal slušně zaplněné ochozy: sám vybojoval roh, Šíma jej rychle rozehrál a Meszároš hlavou poslal za pomoci tyčky míč do sítě. „Rychle rozehrát byl záměr,“ potvrdil kouč Dynama.

Čtyři minuty nato se namlsaný Meszároš po levé straně prodral do pokutového území hostí a levačkou vyzkoušel pozornost brankáře Špita, ten ale větší starosti s nepříliš důraznou střelou neměl.

Ale co horšího, už ve 13. minutě bylo vyrovnáno, když po druhém jabloneckém rohu se nekompromisně hlavou prosadil stoper Huber – 1:1. „Šlo o zaváhání hráče, jenž měl Hubera pokrýt. Byla to zbytečná chyba,“ vraštil čelo Tobiáš.

Šance byly

Velkou šanci si domácí připravili ve 24. min., kdy Benát čítankovou českou uličkou uvolnil Meszároše, jeho střelu ale srazil Zábojník na roh. Z něj na rozdíl od druhé minuty Jihočeši nic nevytěžili, zadáci Jablonce si už dali větší pozor. Ve 28. min. Hudson utekl po pravé straně Krejčímu a jako na stříbrném tácu předložil míč pod sebe Meszárošovi, ten ho ale netrefil ideálně. Další dvě možnosti si po individuálních akcích Meszároš vypracoval i ve druhé půli: první jeho střelu Špit jen konečky prstů vyškrábl od tyče na roh a ta druhá, která ještě byla tečovaná, minula Špitovu branku o centimetry.

Předtím se ale Jihočeši bránili tlaku hostí, kteří v nástupu do druhé půle měli vrch. Zahrozili už v nástupu, kdy Vošahlík sám před Kučerou trefil tyč za jeho zády, krátce nato domácí gólman jen reflexivně nohama zasahoval po střele exbudějovického Lafaty. „Zhruba těch dvacet minut v úvodu druhé půle jsme podali velice solidní výkon, zato se závěrem utkání spokojen být nemohu,“ zhodnotil zápas trenér hostí František Komňacký, nicméně zároveň ocenil i hru domácích. „Soupeř byl důrazný a hlavně v obraně měl svou hru dobře organizovanou. Bod z Českých Budějovic tudíž beru,“ uznal.