Olešnický Zbyněk Rys si duel v Týně až tak růžově nemaloval, i když věřil, že jeho tým vyhraje. Skutečnost předčila očekávání.

„Že to bude takhle jednoznačné a vyhrajeme 3:0, to jsme si nemysleli, ale teď jsme na vítězné vlně a věřili jsme si, takže do Týna jsme jeli vyhrát," prohlásil po utkání, v němž do 34. min. třemi trefami rozhodl o výsledku.

Trenér Jiří Komrska byl před derby opatrnější a roli favorita přisoudil Týnu. „Pro domácí hovořilo to, že na svém hřišti ještě neprohráli, ztratili jen dva body s Katovicemi," připomněl Zbyněk Rys. „My přijeli s tím, že se chceme udržet v první trojce, což nám velelo vyhrát," pokračoval.

Týnskou tvrz Olešník dobyl na podzim jako první tým. A jediným už zůstane, protože Olympie dohraje letošní část sezony venku. „Určitě zápas ovlivnil druhý gól po gólmanově chybě. Týn prohrával 0:2 a pak už to měl hodně těžké," vcítil se Zbyněk Rys do kůže domácích fotbalistů.

O poločase se Olešníku s tříbrankovým náskokem dobře dýchalo. Zbyněk Rys, jenž v minulosti zastával roli hrajícího asistenta, ale trenérovi do taktických pokynů nemluvil. „Nechal  jsem to na něm. Upozorňoval nás a nabádal, abychom zachytili začátek, protože domácí už nemají co ztratit, tak do toho půjdou, budou nakopávat dlouhé balony. Že musíme přečkat prvních dvacet minut, což se nám povedlo, a je škoda, že jsme z brejkových situací ještě nějaké góly nepřidali," mrzelo zkušeného útočníka.
Po červené kartě pro domácí už Olešník o svém vítězství nepochyboval.

Zbyněk Rys se na hřišti druhého celku tabulky blýskl hattrickem a fotbalovému kraji vzkázal, že ještě nepatří do starého železa. „Tentokrát to bylo překvapivě hrozně jednoduché, protože kluci mi dvakrát přihráli před prázdnou bránu a jeden gól, ten druhý, mi připravil gólman soupeře. Byl to asi můj nejlehčí hattrick v kariéře!" smál se Zbyněk Rys, jenž svého času nastupoval za béčko Dynama a před návratem do Olešníka úspěšně působil několik sezon v Rakousku.

Může potvrdit, že hattrick potěší nováčka stejně jako  ostříleného kanonýra na konci kariéry. „Už jsem na něj čekal dlouho… Tuto sezonu se mi střelecky moc nedaří, dal jsem jeden gól a obránci se smáli, že jsou na tom v tabulce střelců lépe než já! Proto jsem rád, že jsem se teď ty góly dal," pochvaloval si po zápase v Týně rutinér Zbyněk Rys.

Celý článek čtěte v sobotním vydání ČB deníku, kde Zbyněk Rys (možná) prozradí, zda ve 40 letech opravdu opustí krajské trávníky…