Čtrnáctka týmů s Temelínem v čele přivítá o víkendu fotbalové jaro. Okresní přebor vykročí do jarní části patnáctým kolem, to čtrnácté si předehrál na podzim.

Nováček z Temelína přezimoval na vedoucí příčce a symbolicky jako první nastoupí v sobotu dopoledne v Dubenci proti béčku Lokomotivy České Budějovice. Výkop je už v 10 hodin, zbývající sobotní – i nedělní – utkání začínají v úřední termín (15).

V duelu loňských nováčků na sebe 31. března narazí na českobudějovickém sídlišti poslední Vltava a Rudolfov B. Hraničář Horní Stropnice v sobotu hostí Neplachov, a tím výčet březnových zápasů v OP končí.

Další se hrají na apríla, v neděli jsou na programu čtyři utkání. V Hrdějovicích se představí třetí béčko Hluboké nad Vltavou. Hosté z podzámčí naznačí, jak vážně to letos myslí s útokem na postup. 

Hned ze dvou důvodů bude šlágrem utkání Olešnice s Planou. Proč? Domácí Sokol je znovu ve svém, sérii domácích zápasů odstartuje na novém trávníku. Navíc mu los přisoudil ve sváteční chvíli za soupeře druhou Planou, která patří do silné čtyřky v čele OP, a čeká se od ní, že bude bojovat o I.B třídu. Příznivci fotbalu v Olešnici by si po dlouhé době měli přijít na své…

Týn nad Vltavou uvidí své béčko v akci v premiéře se Čtyřmi Dvory B a čtvrtý Sedlec, rovněž v neděli, přivítá Nové Hrady (vše v 15.00). 

Třetí a čtvrtá okresní třída mužů se připojí k přeboru o týden později.