TemelínskýFaktor proměnil pokutový kop, a rozhodl tím o porážce fotbalistů Neplachova ve třetí okresní třídě.Další gól už na hřištipod železniční tratí diváci neviděli. A že jich přišlo požehnaně!

Na okresní šlágr, v němž šlo o postup do okresního přeboru, bylo zvědavých 250 fanoušků! Víc, než jich chodí v Kolodějích nad Lužnicí, kterévnižších soutěžích na Českobudějovicku slouží ostatním klubům za vzor divácké návštěvnosti.

Domácí, kteří před šlágrem jaraměli v čele tabulky na druhý Temelín jednobodový náskok,teď naopak na svého rivala dva body ztrácí.

Bezprostředně po utkání byli hodně nespokojeni."Rozhodčí nám toho moc nedovolili," postěžoval sijeden z neplachovskýchfunkcionářů. Na zápas byla delegována trojice sudích."Neuznali nám gól," tvrdilbezprostředně po prohraném duelu činovník, jehož jméno redakce zná. "Zápas byl trochu vyhrocený,"přiznal po utkání pochopitelné emoce.

Výsledkem byly čtyři červené karty - tři pro domácí a jedna pro hosty.Okresní disciplinárka potrestalahráče Neplachova Čadu a Švece osmitýdenním zákazem činnosti,a tak budou chybět nejen v jarní derniéře v Chrášťanech, ale i na podzim. Po polovině trestu mohoupožádat o milost či zmírnění trestu.

Temelín je jednou nohou v okresním přeboru, postup by pro něj byl historickým úspěchem. O to větším, že na jaře hrál v azylu, nikoli na svém plácku na dohled temelínských věží JETE.Sokol Neplachov musí v posledním kole doufat v malý zázrak.Pokud vyhraje v Chrášťanech aTemelín "doma" prohraje s Mokrým, tak postupujícím bude Neplachov.

Není to nemožné.Ovšem otázkou je, nakolik je takový scénář reálný.

Obě utkání se hrají naráz - v sobotu od 17 hodin. Temelínští si tentokrát pronajmouhřiště v Dívčicích. Pokud s Mokrým získají alespoň bod, mohou začít rovnou slavit.A nemusí ani volat do Chrášťan.