V Kamenném Újezdu se hraje fotbal už devadesát let, a tak Sokol pořádá tuto neděli velkou slávu: Tým nad 50 hostí od 10.30 hodin pražskou Amforu! Odpoledne áčko zajíždí do Kaplice, kde by k jubileu rádo vybojovalo nějaký ten bod…

Kapitán Ledenic Michal Bez oslavil návrat na trávník gólem. Sedlec si po třetí výhře v řadě pochvaluje vydařený start do soutěže. Olešnice v derby trefila v závěru zlatý bod.

Bavorovice – Loučovice 3:0. Karel Franěk, prezident Bavorovic: „Hráli jsme aktivně, dařila se nám kombinace, Loučovické jsme přehrávali. Spokojenost je s s výsledkem i předvedenou hrou, ovšem teď nás čeká prubířský kámen: Spartak Trhové Sviny, jeden z nejtěžších soupeřů v soutěži! Doufáme, že na horké půdě neprohrajeme."

Nová Ves – Kaplice 3:3. Miroslav Pekárek, trenér Nové Vsi: „Vstup do zápasu nám nevyšel, ve 14. min. jsme prohrávali 0:2. Probrali jsme se a třemi góly otočili skóre. Další dvě šance jsme neproměnili. Do druhé půle opět vstoupila lépe Kaplice, která vyrovnala, a pak zápas upadl do průměru. Dohrávalo se bez větších šancí. Remíza je asi spravedlivá, protože Kaplice předvedla dobrý fotbal, a hlavně měla nebezpečné standardky – dva góly dala z rohu."

Olešnice – Trh. Sviny 2:2. Martin Havel, trenér Olešnice: „Bod je pro nás vítězstvím, protože Sviny jsou pro mne podle hry i kádru favoritem. Utkání bylo pro diváky zajímavé, soupeř nás tlačil, ale moc šancí si nevypracoval. Minutu před koncem jsme dokázali vyrovnat. V příštím kole jedeme do Ledenic. Bodovat se dá všude; záleží na tom, zda se dokážeme prosadit v koncovce, která nás někdy trápila."

David Štojdl, místopředseda T. Svinů: „Co jsem viděl, Sviny byly o poznání lepší. Hlavně od 60. minuty dominovaly. Pepa Kurali dal z krásné akce gól na 2:1 a dal ještě druhý, ale protože se sportovně přiznal, že dotlačil míč rukou, sudí jej neuznal. Jinak by byl s Olešnicí amen… Domácí spoléhali na nakopávané balony, z ojedinělého rohu dali šťastný gól. Mně se výkon našeho týmu líbil, kluci mají natrénováno."

Kompletní ohlasy najdete ve čtvrtečním ČB deníku.