Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Olešnice ve druhém poločase lídra přehrála a odvezla si bod

Českobudějovicko – Béčko Rudolfova se ve šlágru okresního přeboru rozešlo s Olešnicí smírně 3:3 a udrželo se na vedoucí příčce.

14.10.2013

Vedoucí Rudolfov B prodloužil svou podzimní neporazitelnost, doma remizoval s Olešnicí 3:3. Foto: Miloslav Kusbach

Nová Ves doma zdolala Hlubokou B a v tabulce se posunula na druhé místo. Kontakt s lídrem drží i třetí Olešnice. Na vzestupu je Horní Stropnice, s pomocí pendlů zmobilizoval síly Týn nad Vltavou B, naopak poslední rezerva Hrdějovic na dně nabírá ztrátu.

Referáty od zpravodajů Deníku jsou redakcí upraveny.

RUDOLFOV B – OLEŠNICE 3:3 (3:1) – Šlágr před pěknou návštěvou nabídl bojovný fotbal. Domácí začali aktivně a již ve 3. min. se ujali vedení gólem Vaněčka, jenž po Zachově standardce hlavou přehodil gólmana Tomáška. Domácí pokračovali v dobrém výkonu, v 19. min. unikl dorostenec Bašta a jeho křižnou přihrávku do vápna si hostující Bahenský srazil do vlastní sítě. Poté se hra vyrovnala a Olešnice ve 22. min. snížila gólem Lechnera. Domácím se povedlo vstřelit z pěkné kombinační akce gól do šatny – po Vaněčkově přihrávce zakončil Bašta na 3:1. Celý druhý poločas byla pak aktivnější Olešnice a její tlak korunoval kapitán Husa ve 49. min. a Hanzal v 75. min., jenž vyrovnal na konečných a spravedlivých 3:3. Před zraky 100 diváků (a delegáta Soukala) pískal rozhodčí Zevl. ŽK 3:1.

PLANÁ – LOKO ČB B 4:1 (2:0) – Plánští nedokázali čtyři zápasy v řadě zvítězit, a tak měli o motivaci postaráno. Po nezáživném úvodu, kdy se hra odehrávala především v polovině hřiště, mohli jít domácí do vedení po dalekonosném pokusu Balogha, kdy míč skončil na břevně! Ve 30. min. už se  rychlý útočník Plané radoval, gólman Kuruc při vyběhnutí podklouzl a Balogh měl snadnou práci. Efektivní domácí do poločasu udeřili ještě jednou: Křemen využil sluníčka a poslal přímý kop pod břevno. Lokomotiva nebyla horším celkem, ale v ofenzivě byla bezzubá. Ve druhém poločase Planá výkon zlepšila a odměnou jí byla v 54. min. branka Sodomky, jenž po Baloghově akci uklidil míč k tyči. V 59. min. Turek přistrčil míč Baloghovi, jenž prokázal střeleckou formu,  a vydařenou desetiminutovku domácích potvrdil ještě Chrástka střelou do břevna. Lokomotiva se přece jen vzpamatovala a do konce zápasu diktovala tempo. Domácí se jen bránili, Fošumovi tutovku zlikvidoval gólman Vaňas. V 69. min. se Fošum ve vápně ochotně poroučel k zemi a penaltu proměnil kapitán Zýka. Planá si připsala pohodové vítězství. Pískal sudí Krenauer. ŽK 3:1. Přihlíželo 70 diváků.

TÝN B – HRDĚJOVICE B 4:1 (3:0) – V Týně se hrál jen průměrný fotbal, hra odpovídala postavení týmů v tabulce. Týn začal náporem, ve 12. min. se uvolnil Ponec a Štos trefil břevno. Za čtyři minuty si J. Maruška zpracoval dlouhý balon a z hranice vápna vstřelil gól. Ve 29. min. utekl kanonýr Štos a přihrál J. Maruškovi, jenž z první po zemi překonal Hondlíka v brance. Ve 34. min. rozehráli Týnští trestný kop nakrátko, J. Maruška posunul míč Lukešovi a ten prostřelil špatně postavenou zeď. Do druhého poločasu hosté kvůli zranění svého hráče nastoupili v deseti. Domácí s vidinou náskoku nikam nespěchali. Střelu Lukeše z trestného kopu brankář Hondlík vyrazil, na druhé straně Votrubův pokus kryl Švejda. Po centru Kojetína domácí Štos mířil jen do brankáře, ale v 84. min. se k odraženému míči dostal navrátilec Jar. Brom a  střelou z hranice vápna zvýšil na 4:0. Hostům se v závěru povedl rychlý protiútok a Pešek alespoň zmírnil porážku Hrdějovic.
Sudí Škuthan. ŽK 1:2 (Vondra – Kučera, Pražský). Diváci: 50.

N. VES – HLUBOKÁ B 2:1  (1:1) – Hosté byli téměř po celý zápas lepší, ale domácí měli tentokrát více štěstí. Hned z první vážnější šance se domácí ujali vedení: Boháč hodil dlouhý aut, Janeček jej prodloužil před branku a Procházka v 6. min. otevřel skóre. Hosté byli blízko vyrovnání, závar po přímém kopu zakončil Hrouz nebezpečnou střelou a gólman Čančura vytěsnil míč na tyčku! Tlak hosté zužitkovali ve 35. min., kdy rozhodčí nařídil proti domácím přísnou penaltu, kterou Hrdý proměnil. Ve 40. min. krásně vystřelil ze 20 m Holý, ale hostující Hrtus se v bráně blýskl skvělým zákrokem. Do druhé půle vstoupili lépe Hlubočtí, ze závaru střílel Jonáš a Čančura domácí znovu podržel. Nová Ves se dostala do šance až v 69. min., kdy Boháč zahrál přímý kop, k dorážce se prosadil Holý, ale ve slibné pozici netrefil branku. Za sedm minut už se domácí dočkali.  Janeček získal balon na vlastní půlce a uličkou vysunul Boháče, jenž utekl všem a  prudkou ránou rozvlnil síť. Hluboká mohla vzápětí vyrovnat, po Vrábkově minele šel Hrouz sám na brankáře, ale zakončil těsně vedle…
Pískal Cibranský. ŽK 2:0 (Vávra, Blábolil). Diváci: 50.

H. STROPNICE – N. HODĚJOVICE 6:3 (2:0) – Domácí se pomalu nadechují k lepším výsledkům, a tak se čekal vyrovnaný souboj týmů ze spodku tabulky. Začátek utkání byl velmi opatrný, ale později se domácí začali více prosazovat a v 16. min. je dostal do vedení Bašta. Po akci stejného hráče si obrana Hodějovic srazila míč do vlastní branky, 2:0. Druhé dějství začali aktivněji domácí, kteří kopali roh, a Haňur hlavou zvýšil na 3:0. Po snížení Rajtra se prosadil domácí Trojan. Hostům se podařilo dát dva góly během čtyř minut! Po Lojkovi se trefil i Janovský a domácí znervózněli, protože vyrovnání viselo ve vzduchu. Hraničář poslal do utkání čerstvé hráče, a tím zachránil vývoj utkání. V 78. min. se po závaru ve vápně šikovně trefil Šedivý a v závěru ještě Mikl. Pískal Šťastný. ŽK 3:3. Přihlíželo 50 diváků.

ČT. DVORY  B – MLADÉ 2:4 (2:2) – V kvalitním utkání se ujali vedení domácí. Třískou prodloužený balon si pěkně zpracoval Češka a v 9. min. nedal brankaři Brůžkovi šanci. Hosté nejprve zahrozili kapitánem Tondrem a ve 20. min. vyrovnali: Tondr nastřelil tyč a Schuster vrátil míč do branky. Hosté měli i další příležitost, ale zatímco Vítek ve vyložené pozici zaváhal, na druhé straně zakončil Váňovu akci Píša, 2:1. Hosté se nadále dostávali do šancí, Lerch ztroskotal na Polomčákovi. Když bek Svoboda zastavil rukou míč, mířící do branky, viděl ČK a penaltu nekompromisně proměnil Tondr. Do druhé půle oslabení domácí nevstoupili šťastně a v 52. min. zvýšil vedení hostů Szojka. Zlom přišel zanedlouho s vyloučením veterána Třísky po druhé ŽK. Domácí se v devíti snažili zvrátit výsledek, bojovali a vytvářeli si i šance. V 70. min. ale Ziegler dal čtvrtý gól Mladého, které od té chvíle zodpovědně hlídalo výsledek. Nic na tom nezměnilo ani vyloučení Podgorského (87.).
Pískal rozhodčí Ambrůžek. ŽK 4:4. ČK 2:1 (Svoboda, Tříska – Podgorský). Diváci: 63.

BAVOROVICE B – DUBNÉ (JANKOV B) 0:2 (0:0) – Pro zranění a vyloučení v předchozích zápasech nastoupila za domácí oslabená sestava, přesto držela s favoritem krok. Až po přestávce hosté přiložili pod kotlem a v 51. min. po závaru v pokutovém území musel Sýkora v brance čarovat. V 60. min. propadla bavorovická obrana a po faulu v šestnáctce Kudláček proměnil penaltu. Domácí se nestačili ani oklepat a inkasovali od zcela volného Zvánovce podruhé! V závěru Bavorovicím začaly docházet síly, soupeře zase uspokojilo dvoubrankové vedení. O poslední vzruch se postaral pádem ve vápně Holba, pískala se penalta, ale gólmana Sýkoru Holba nepřekonal. Pískal sudí Eibl. ŽK z Bavorovic nehlášeny. Diváci: 20.

Autor: Michael Kalinics

14.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
Novou cisternovou automobilovou stříkačku pořídil městys Ledenice dobrovolným hasičům díky dotaci.

Hasiči mohou stříkat o sto šest

Zbraně z Prachaticka zajištěné Národní centrálou proti organizovanému zločinu z Českých Budějovic.
8

Muži z Prachaticka předělávali zbraně na střelbu dávkou a vyráběli k nim tlumiče

Zloděj zavítal do zahrádkářské kolonie

České Budějovice – Zloděj se vloupal do sklepa domku v zahrádkářské kolonii v ulici Vl. Rady. Majitelé objektu, kteří ho přijeli po čtrnácti dnech zkontrolovat, zjistili, že se na jejich zahradu dostala škodná.

Chovatelé v Horní Stropnici opět chystají společnou výstavu

Horní Stropnice - Již 3. společnou výstavu chovatelů z regionu chystají v Horní Stropnici.

Lidická třída je znovu otevřena

České Budějovice – Ve čtvrtek 19. října se znovu otevřela pro automobilový provoz celá českobudějovická Lidická třída. O několik dnů dříve, než se původně předpokládalo.

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité.