Jaký paradox. V sezoně, v níž se nejslavnější odchovanec David Lafata stal nejlepším kanonýrem první ligy, byl jeho Olešník vděčný doslova za každý gól.

V 26 kolech jihočeské I. A třídy jich nastřílel jen čtyřiadvacet, nedostal se tedy anina průměr jedné branky nazápas. „Dali jsme nejméně gólů v celé soutěži, a to nás zavazuje k tomu, abychom se poohlédli po útočníkovi,“ přiznává bratr ligového kanonýra Martin Lafata, předseda fotbalistů Olešníka. „Sháníme, snad se něco povede dotáhnout,“ doufá.

Olešník si jako náhradu za odstupujícího trenéra Řezníčka našel Radka Šímu. Ten zdědí lepší obranu než útok. Olešník obsadil 4. místo, střelecky se trápil, ale naopak ho zdobila velice dobrá defenziva.

Olešník obdržel jen 31 branek, za to obrana zaslouží pochvalu. Velkou zásluhu na tom měl hlubocký host v brance, zkušený gólman Jan Matoušek, jenž se stal během svého hostování z Hluboké klíčovým mužem Řezníčkova týmu. Však ho kouč během sezony mnohokrát chválil.I když Olešník nedal gól, udržel nulu a mužstvo bralo alespoňbod. „Hostování Honzy Matouška se změní v přestup. Vedle nového trenéra je to zatím jediná jistá změna,“ doplnil předseda Martin Lafata.