Později vyloučený Plojhar fauloval a žlutilo se. Na góly hosté z Olešníka vedli 2:0!

Za dvě minuty bylo pro Olympii ještě hůře. Zafungovala souhra útočníků Dudka s Rysem a hrdina dne Zbyněk Rys se mohl radovat z hattricku. Pro Týn měl první poločas šokující, krajně nepříznivý průběh.

Poslední letošní zápas před svými diváky (rok Olympie zakončí zápasy v Protivíně a ve Vacově) svěřencům Petra Novotného zhořkl, derby si představovali úplně jinak. „To, co hrál Olešník, jsme chtěli hrát my," připustil. „Bohužel, nepovedlo se to. Olešník mohl, my museli, psychika hovořila pro soupeře, který u nás neměl co ztratit. Kdyby prohrál, nic by se nedělo, pro nás porážka není dobrá, ale ještě není konec soutěže,"  konstatoval týnský kouč po souboji s Olešníkem.

Posledním hřebíčkem pro domácí tým byla červená karta, kterou v 64. min. po druhé žluté uviděl Jakub Plojhar. Po ní vzaly i teoretické naděje na zvrat za své, Olešník v klidu kontroloval zápas.

„Červená karta pro Kubu mě mrzí, navíc za takového stavu. Posouzení zákroku bylo nějaké, ale hráč musí udržet nervy na uzdě, zejména když 0:3 prohráváme. Takto jsme šli do deseti," posteskl si lodivod fotbalistů Olympie.

Týnští se na zápas těšili, pojali derby jako mimořádnou událost, fotbalový svátek. Vystrojili na úvod malý ohňostroj, na trávník přivedli hráče benjamínci Olympie z mladší přípravky a z reproduktorlů zněla hymna Ligy mistrů.

Po výkopu projevil větší koncentraci na zápas Olešník. Tahal za delší konec. „Myslím, že to bylo z naší strany přemotivované. Kluci vyhrát chtěli, ale v hlavě to nebylo, nešli za vítězstvím tak jako jindy. To se stane, sezona je dlouhá a já věřím, že to napravíme," prohlásil Petr Novotný.

Že derby na závěr poněkud pokazilo dojem z jinak výborné domácí sezony, Týnští předtím ztratili doma jen dva body za remízu s Katovicemi,  kouče samozřejmě mrzelo. „Je to škoda, ale s tím už se nedá nic dělat. Jak říkám: Když nejde o život…"

Pro Olešník, který po výhře vystřídal Týn na druhém místě tabulky, měl slova uznání. „Olešníku gratuluji k vítězství,  protože předvedl skutečně kvalitní výkon. Hrál, co na nás platilo, tentokrát stoprocentně. Odmakal to, hrál jednoduše, nemazlil se s tím. Takhle jsem si představoval, že budeme hrát my. Během zápasu se terén zhoršoval, a to Olešníku, který vedl, také nahrávalo," přemítal.

Zaváhání brankáře Vachuty při druhé obdržené brance nechtěl trenér podrobněji komentovat. „Já to přesně neviděl. Možná uklouzl, ale když jsem se ho ptal, říkal, že si myslel, že je od něj útočník dál. Takto se ale situace řešit nedá. Učím své hráče, aby ve vlastním vápně dávali míč z první pryč, ať letí, kam letí!"

V Týně vychytal nulu jiný týnský brankář, hostující na podzim mezi tyčemi Olešníka – Jan Švejda. „I tak to bývá. Hráči chodí na hostování. I proti mně nastupovali hráči z našeho oddílu a stalo se taky, že třeba dali hattrick! Tohle fotbal přináší," nepodivil se Novotný nad nulou brankáře, jenž v létě z Olympie odešel, zatímco nový trenér přišel, aby nahradil u kormidla Vladimíra Švece. „Gratuluji Olešníku. Předvedl dobrý výkon," zopakoval  sportovně trenér Týna. V sobotu od 14 hodin se jeho mužstvo představí v I.A třídě na hřišti Protivína.