Známé tváře

„V neděli jsme se předběžně domluvili a na pondělní večerní schůzce si potvrdili, že to platí,“ říká předseda oddílu František Bartuška. Ten připomíná, že oba ještě coby aktivní fotbalisté za Olešník dlouho hráli, a Maršán je dokonce odchovancem klubu.


Není to dobrá zpráva pro Ševětín, kde vedení počítalo s tím, že se Widner na jaře po půlročním „odpočinku“ opět chopí kormidla. V minulé sezoně kouč dovedl Ševětínské v I. B třídě na druhé místo, přičemž mužstvo dlouho dotíralo na postupující Novosedly!


ZD Olešník jako jediný v krajském přeboru pořád čeká na první výhru, a tak je jasné, s čím nová dvojice přichází. „V první řadě by změna měla manšaft nabudit,“ slibuje si šéf fotbalistů František Bartuška.


Trenéři v neformálním rozhovoru nastínili předsedovi možné korektury v sestavě. „Bavili jsme se o tom, že chtějí Zbyňu Rysa posunout do útoku,“ prozradil první muž oddílu. Zbyněk Rys, klíčová postava v loňské cestě za postupem, totiž na stoperu nezvykle často chybuje. Není proto vyloučeno, že hvězda týmu dostane za úkol vzkřísit útok Olešníka, neboť útočníky Aleše Píchu a Rostislava Jílka podzimní sezona nezastihla v optimální formě. Jejich góly poslední tým tabulky citelně postrádá.

Znovu pohromadě

Trenéři Maršán s Widnerem zřejmě budou mít na lavičce rovnocenné pravomoci, protože není tajemstvím, že jsou dobrými přáteli. I proto přicházejí do Olešníka společně. „Pracovali spolu na Rudolfově i v Bavorovicích. Tahle podmínka z jejich strany zazněla, ale já jsem s ní počítal, protože vím, že jsou sehraná dvojice,“ uvedl předseda František Bartuška.


Nová trenérská dvojice si odbude mistrovskou premiéru na lavičce Olešníka v sobotním utkání ve Čkyni.