V sobotu 23. července se v Týně nad Vltavou odehrál přípravný fotbalový turnaj, známý jako memoriál Ladislava Světela. Pozvánky přijaly SK Strakonice 1908, FK Tábor, Slavoj Český Krumlov a domácí FK Olympie Týn nad Vltavou.

Turnajová utkání se hrála 2x 30 minut. Finálový zápas měl herní dobu 2 x 35 minut.

V prvním zápase se spolu střetly celky Týna nad Vltavou a Tábora. Po hodině hry musely ve vyrovnaném utkání o vítězi rozhodnout pokutové kopy, v nichž šťastnější byl domácí celek, když rozhodující střelu na 5:4 proměnil Luboš Červenka.

Ve druhém zápase se utkaly týmy Strakonic a Krumlova. Během prvního poločasu diváci branku neviděli. Hned na začátku druhé půle se ale trefil Michal Pliška a do vedení šel Krumlov. Na to dokázal odpovědět Patrik Káník a dovedl tak zápas do penaltového rozstřelu. Ten rozhodl strakonický Josef Šimánek.

Utkání o 3. místo se změnilo ve střeleckou přehlídka v podání Tábora, který vyhrál nad Krumlovem 6:0.

Ve finále mezi Týnem a favorizovanými Strakonicemi, se již v 9. minutě po přesném Reinově centru trefil hlavou obránce Bambule. Do kabin se šlo za tohoto stavu. Ve druhé půli toho bylo k vidění daleko víc. Ve 43. min. byl ve vápně faulován Buriánek a kopala se penalta, Spěváka však brankář Liška vychytal.

Opět přišlo ke slovu pravidlo nedáš – dostaneš. Ve 45. min. zvýšil Chaloupka na 2:0. Na konečných 1:2 týnský Boček korigoval až v poslední minutě.

„Za oba zápasy musím naše hráče pochválit,“ říká týnský trenér Zdeněk Čadek. „Proti divizním týmům jsme sehráli dobré zápasy, škoda té penalty, ale to k fotbalu patří. Musíme dále trénovat a připravit se na boje v I. A třídě. Posilou by měl být Jan Kodad,“ chválí Čadek posilu z Milevska.

„Finálový zápas byl z naší strany už trošičku lepší než vyřazovací duel,“ uvedl trenér Jindřich Dejmal, jenž od léta strakonickou farmu Dynama vede. „Je pravda, že jsme měli dvě nebo tři šance, které jsme měli řešit jinak. Výsledek by byl lepší, ale stále je to přece jen příprava. Měli jsme tady málo hráčů, navíc se v prvním zápase zranil Jakub Říský, ve druhém již nehrál Michal Repa, a tak musel přijet Vladimír Uher, který nastoupil ráno ve Strakonicích za dorost. Nyní se již začneme připravovat na sobotní pohár proti Vlašimi. Kluci budou nyní již na hřišti, doteď jsme pouze běhali. Snad se dají dohromady Janů a Kordík,“ doufá Dejmal.

Celé fotbalové odpoledne v Týně sledovalo kolem tří stovek diváků, kteří tak vytvořili slušnou diváckou kulisu.

Jak nastoupili?

Strakonice: Rojík, Horejš, Leština, Bambule, Šimánek, Kovárna, Benedikt, Káník, Rein, Chaloupka, Glazunov.

Týn: Vejda, Josef Brom, Pomije, Kodad, Vařil, Plojhar, Kášek, Červenka, Boček, Buriánek, Bahleda, Likeš, Michal a Miroslav Šálený, Kojetín, Spěvák

Tábor: Blažek, Vavřina, Martínek, Fischer, Kučera, Majer, Něniška, Hojdar, Trněný, Stoszek, Pösinger, Rabiňák, Randl, Král, Turek, Škrábek, Mařinec.

Č. Krumlov: Jirkal, Boháč , Klivanda, Svoboda, Jakub Zatloukal, Koritár, Pintér, Pliška, Matúš, Kovačičin, Babouček.

JAN ŠKRLE
JAKUB STANĚK