Bez fotbalistů Bavorovic, kteří povýšili do krajského přeboru, zato hned se třemi nováčky z Českobudějovicka, Borovany,  D. Bukovskem a Roudným B , odstartuje již o tomto víkendu nový ročník I.A třídy.

První výkop s napětím vyhlížejí také dva čekatelé na postup, FK Olympie Týn nad Vltavou a SK Čtyři Dvory. Oba celky, každý v jiné skupině, v uplynulé sezoně klepaly na bránu do vyšší soutěže do posledního kola. Neúspěšně, zbylo na ně druhé místo.

Trenér Čtyř Dvorů Jaroslav Rambousek nerad řadí svůj tým mezi favority, i když vedení klubu  se podařilo udržet kádr pohromadě. „Příhodu už jsme z Třeboně koupili, a tak zbývá dořešit přestup Marhouna z Hluboké. Novou tváří je Tomáš Valta z Karlovarska, jenž se v přípravě jevil výborně. Velký handicap je však zranění Jiránka, jednoho z klíčových hráčů. Naopak pomalu se uzdravuje Klíma a  na podzim by měl naskočit," říká čerstvý padesátník.

Všichni trenéři zpravidla upozorňují, jak důležitý je vstup do sezony, právě ten ale Rambouskovi dělá trochu starosti. Proč? „V prvních pěti kolech jedeme čtyřikrát ven," upozorňuje na těžký začátek.

Na úvod zve fandy na městské  derby do Suchého Vrbného. „Sobotní utkání je přeloženo na Lokomotivu, protože jsme na domácím hřišti dělali zavlažování a nechceme si trávník hned rozbít – vyříznuté kusy dostaly ve vedru zabrat," vysvětluje kouč SK Čtyři Dvory, které vstoupí do podzimu s teprve 18letým Sobolíkem v roli brankářské  jedničky.

Sebevědomý projekt Jdeme společně do kraje sice v Týně na jaře nedotáhli k vysněnému cíli, ale nevadí, heslo prý zůstává aktuální: Pokus číslo dvě začíná!

„Projekt pokračuje," potvrzuje sekretář týnské Olympie Martin Bezpalec. „Chceme hrát v horních patrech tabulky a porvat se o postup. I když takových mužstev asi bude víc…," připouští činovník.

V uplynulé sezoně se vedení povedlo zvednout ve městě zájem o fotbal. Průměrné návštěvy se v jarní části vyšplhaly skoro ke dvěma stovkám diváků a hráči si atmosféru na stadionu pochvalovali.

Týn v I.A třídě spoléhá na vlastní odchovance. Trenér Vladimír Švec zabudovává do mužstva dorostence, v kádru Olympie budete marně hledat  hosty. Změn se v létě událo poskrovnu: z Kolodějí se vrátil do obrany Polida (20), zkušený Vojík odešel na fotbalový důchod za Zdeňkem Hrdinou do Temelína, hostování brankáře Šmitmajera v divizním Milevsku se po dvou letech změnilo v přestup.

Sobotní generálka na domácím trávníku Týnu vyšla nad očekávání dobře, když Netolice rozstřílel 7:0. „Kdyby se nám podobně povedl i první mistrovský zápas, který hrajeme také doma, vůbec bychom se nezlobili!" usmívá se Martin Bezpalec a doplňuje, že výsledek byl pro hosty v poslední herní přípravě ještě milosrdný. Počítá však s tím, že v sobotu dorazí udatnější protivník. „Protivín je na začátek docela těžký soupeř. Na jaře nám sebral tři body, a tím nás připravil o kýžený postup," má Týn v premiéře zvýšenou motivaci  Protivínu porážku oplatit.