Všichni dobří holubi se vracejí… V dresu nováčka krajského přeboru ve Veselí hostoval půl roku a už to vypadalo, že si pobyt v městečku u řeky Lužnice prodlouží. Při generálce ale stál v brance Dolního Bukovska a čelil střelám dorostenců SKP (3:1). Staronová opora Václav Suchý je zpět, a tobyla pro nováčka I. B třídy z Českobudějovicka před startem soutěže moc dobrá zpráva! Vždyť Suchý má zkušenosti z Roudného, Hluboké, působil v Rakousku a naposledy chytal na jaře KP za Veselí nad Lužnicí, kam to je z Bukovska coby kamenem dohodil.

Jste zpátky v Bukovsku. Důvod je ten, že se týmu podařilo nakonec ze druhého místa přece jen postoupit do I. B třídy?

Řekl bych, že ten důvod je jiný. Ve fotbalovém životě to tak chodí, že jeden den jste tam a druhý den někde jinde. Ve Veselí jsem začal přípravu s tím, že to tam snad klapne. Bohužel to neklaplo, já do toho dal všechno a proč to nevyšlo, to se asi musíte zeptat spíš ve Veselí… Já už to neřeším. Klukům přeji v krajském přeboru hodně štěstí.No a já bych chtěl pomoci tady Bukovsku.

Už nemyslíte na to, co se stalo?

Došlo k tomu dva dny před utkáním s SKP a od té doby jsem se soustředil na to, co mě čeká v Bukovsku. Bylo to hodně čerstvé. Myslel jsem, že ve Veselí zůstanu, ale přemýšlel jsem i o tom, že bych se vrátil, protože po těch čachrech, jestli se postoupí nebo ne, se to klubu povedlo. Chvíli jsem uvažoval a nakonec jsem se rozhodl, že přípravu absolvuji ve Veselí, kde je samozřejmě kvalitnější. Byla fakt výborná, pomohla mi, ale teď budu v Bukovsku a zkusím přispět k tomu, abychom I. B třídu nějak zvládli.

Dolnímu Bukovsku jste vytrhl trn z paty. Na vašem postu se objevilo na jaře více tváří.

Kluci hráli výborně vpředu a poslední kola zvládli díky tomu, že dávali hrozně moc gólů a neinkasovali. Takže jestli jsem v okrese stál v bráně já, nebo někdo jiný, nebylo rozhodující. Kluci to zvládli.

Sledoval jste pozorně jejich výkony?

Naše zápasy se většinou kryly, takže moc ne, ale slyšel jsem o nich a vždycky jsem zajel po utkání. A v těch pár zápasech, co jsem viděl, hráli padesát šedesát minut výborně a pak měli hluché místo. Mně se to hrozně líbilo a byl jsem opravdu překvapen tím, jak hráli. Ale byl to okres, kde už měli praxi. Začátek byl těžší, když jsme byli nováčci.

V polovině sezony to tak nevypadalo, ale po jaru z toho bylo druhé místo za Roudným a kýžený postup.

Bylo to štěstí. Věděli jsme, že ztrácet budou všichni, ale začátek sezony byl divný, tři čtyři týmy furt vyhrávaly, zatímco nám se párkrát „povedlo“ klopýtnout, bohužel. V soutěži bylo hodně béček, výsledky byly hodně odvislé od jejich A–mužstev. Ještě, že jsme to druhé místo dokázali se štěstím o bod uhájit!

Co vy a váš půlrok ve Veselí? Po delší době jste si zase vyzkoušel krajský přebor…

Byl jsem spokojen, chytal jsem se a bavilo mě to tam. Pořád bylo, o co hrát, protože sestupový strašák jako by stále visel nad námi. Akorát byla škoda, že jsem se v utkání s Týnem zranil, měl jsem otřes mozku. Čtrnáct dnů jsem byl mimo a pak už jsem se do brány moc nedostal, protože do konce zbývalo několik posledních kol.

Duel se zachraňujícím se Týnem, kde jste se zranil, byl pro nováčka obzvlášť důležitý, že ano?

Dá se říct, že byl klíčový, a my ho zvládli i přesto, že za gólmana musel zaskočit hráč z pole. Ale on v dorostu chytával, takže to nebylo tak markantní.
Mezi tyčemi jste se zpočátku střídal s kolegou z brankářské dvojice?
Na začátku ano – Jirka Vančata měl chytat doma, já venku. Ale přestalo mu to vyhovovat a skončil s fotbalem. Začal jsem pravidelně chytat, a kdybych se proti Týnu nezranil, asi bych to dochytal do konce. Takhle šel do brány Richard Novák, což je vlastně pravý bek.

V létě se situace vyvinula jinak, přišel někdo nový?

Ne, chytá Jirka Vančata.

Ve Veselí jste nasál nováčkovskou atmosféru a teď vás čeká role nováčka v I. B třídě s Dolním Bukovskem. Tým na vás asi bude hodně spoléhat.

My jsme na sebe zvyklí. I v přípravě jsem za Bukovsko odchytal jeden zápas proti Veselí, a ten se nám povedl, vyhráli jsme 2:0. Když to řeknu, s kluky hrajeme pořád stejně, ať jsme ve třetí třídě nebo se připravujeme na I. B! Obrana toho na mne moc nepouští, stopeři jsou výborní, takže se na to docela těším.

Máte nového trenéra, mužstvo vede Radim Kokeš. Jak se to projevilo? Je už znát jeho rukopis?

Určitě. I díky účasti začínají být tréninky kvalitnější, jednotky jsou náročnější. Škoda, že nám bude chybět kvůli tomu, že je na univerziádě, ale myslím, že kolegové asistenti za něj zaskočí a pak už budeme pokračovat s ním. Když bude zdráv, bude i hrát. Po zlomenině nohy začal opatrně, ale v poslední době si už půlku vždy odehrál. Ještě než jsme se dozvěděli, jak to bude s postupy, odešel do Rakouska David Ardamica. Škoda, s Radimem Kokešem by se na hřišti vhodně doplňovali. Jinak osa týmu zůstává, a když vidím, jakou mají kluci formu, tak si jen přeju, aby nám vydržela do začátku soutěže.

Dolní Bukovsko se na vyšší soutěž těší, mám pravdu?

Těšíme se hrozně moc, bude to novinka. Loni byl úspěch, že jsme v okrese postoupili – a teď to bude další krok. A celkem brzy, jen po dvou letech v okresním přeboru. Moc se těšíme a doufáme, že v I. B budeme hrát důstojnou roli. Myslím, že jak fyzicky, tak technicky máme na to, abychom soupeře potrápili. Už jsme se nemohli dočkat, až na Srubci začneme.Začátky jsou těžké pro každého, ať je to favorit anebo tým, který by měl usilovat o záchranu. První tři čtyři kola jsou vždycky nejdůležitější.

Čekáte, že vás v domácích zápasech podpoří diváci? Jsou na start nové sezony správně nažhaveni?

V přípravě chodili, řekl bych, úplně stejně jako na soutěž, tak doufám, že v tom budou pokračovat! Lidé jsou natěšení a přijdou, ať je to příprava nebo mistrák.