Přichází z Olomouce na jih Čech na hostování do konce sezony s roční opcí.

Víte o tom, že v Českých Budějovicích se o vašem příchodu hovořilo již několikrát v minulosti?

Něco se ke mně dostalo, já ale za důležité považuji spíše to, že tady spoustu lidí znám. Počínaje panem Kotrbou a Romanem Rogozem přes trenéra Tobiáše, kteří spolu pracovali v Příbrami, až po řadu hráčů. Určitá vazba tudíž tu je. Ale je pravda, že už když jsem odcházel z Baníku do Olomouce, jsem se doslechl, že zájem měly i Budějovice.

Co rozhodlo o tom, že teď jste Budějovicím kývl? Anebo bylo nějaké delší rozhodování?

Ale ani ne. I kvůli tomu, že v Olomouci mi bylo sděleno, že by chtěli jít jiným směrem, že by chtěli začít stavět na mladších hráčích a vybudovat si nový manšaft. Nikdo mě nevyhazoval, ale nechali mi volné ruce – a já se rozhodl pro Budějovice.

Že Budějovice momentálně hrají v dolní části tabulky, vám nevadilo?

To v žádném případě, spíše naopak, je to pro mne větší motivace. Chtěl bych dokázat, že pořád ještě fotbal můžu na této úrovni hrát. Myslím, že mohu být Budějovicím platný. Aspoň já si věřím a myslím si, že v tomto směru to tady bude fungovat.

Vy jste rodák z Moravy, ale přes pražskou Duklu jste zakotvil v Příbrami a tam se i usadil. Přispělo k tomu, že jste Dynamu kývl, tudíž i to, že se vracíte blíž k domovu?

Samozřejmě, to právě hrálo při mém rozhodování velkou roli. Jak říkám, já mohl zůstat v Olomouci, kde mám ještě rok smlouvu, možnost být blíž rodiny ale převážila. Těch sto kilometrů, to je na dojezd, navíc v Příbrami bydlí i Honza Riegel, a tak se budeme snažit spolu často domů dojíždět.

V Olomouci jste na podzim odehrál dvanáct zápasů, ale gól jste nedal. Neměl jste o svém působení tam trošku jiné představy?

Jistě, že to mohlo být lepší, ale nestěžuji si. Zažil jsem tam krásné pohárové zápasy a ani těch dvanáct utkání v lize není špatná bilance. Byly tam výborné podmínky, výborná parta, trenér, prostě všechno tam fungovalo. Jak říkám, já tam byl v tomto směru spokojen a své působení tam hodnotím jen kladně.

Zmínil jste trenéra Tobiáše, který v klubu působí u dorostu. V Příbrami jste spolu vymýšleli všelijaké kulišárny při zahrávání standardek, budete chtít na to navázat i tady?

Tak to nevím, trenér je pan Šilhavý. Na něm záleží, co vymyslí. Ale třeba něco spácháme…

Znáte vedle Riegla, se kterým se chystáte dojíždět do Příbrami, tady nějak blíž i nějaké další hráče?

Jistě, třeba zrovna tady zástupce kapitána Davida Horejše…

Zástupce? David je kapitán…

Jenže kapitánem asi budu já, ne..? Ale to si dělám legraci, samozřejmě. Kluky tu ale většinou znám, přece jen ligu nehraju druhý rok. Takže buď osobně, anebo od vidění, jak se na hřišti pozdravíme, tady kluky znám skoro všechny.

Třeba se tu budete cítit jako doma i proto, že podobně jako v Příbrami ani tady na fotbal moc lidí nechodí…

Já spíš doufám, že lidi tady na fotbal budou chodit. Že my začneme hrát tak, abychom sem ty lidi zase dostali. I když vím, že tady je obrovská konkurence hokeje, ale jsou města, kde se hraje hokej i fotbal, a lidi tam chodí na oba sporty.

A vy chodíte na hokej?

Když jsem hrál v Ostravě, pochopitelně jsem se kouknout na „Vítky“ šel, ale potom v Olomouci, kde se hrála jen první liga, jsem nechodil. To mě moc nelákalo.

Jak dlouho chcete ještě ligu hrát?

Pokud budu zdravý a budu cítit, že ještě mám co dát, chtěl bych vydržet co nejdéle. Třeba půl roku, třeba tři. Kdo ví..