Výkon asi nijak oslnivý, nicméně bod z Olomouce není špatný, ne?

Jeli jsme do Olomouce s respektem, jenže v prvním poločase já osobně tam měl dvě dobré šance dát gól. Hlavně ta druhá byla úplně vyložená, stoprocentní. Bohužel gól jsem z ní nedal. Přesto si myslím, že první půlka z naší strany byla dobrá. Po změně stran jsme se dostali pod tlak, což se samozřejmě dalo čekat, protože Olomouci šlo snad ještě o víc než nám. Těch třicet minut, kdy po půli ten tlak měli, jsme přežili, i nějaké ty standardy, a v závěru jsme mohli ještě strhnout vítězství na naši stranu. Deset minut před koncem jsme měli výbornou šanci, kdy to nejdřív Klesič vystřelil a poté měl gól na hlavě i Javor. Byla škoda, že jsme to líp neřešili, ale i bod je pro nás cenný. A úspěch vidím hlavně v tom, že jsme po té přípravě, kdy jsme dostávali strašně moc gólů, tentokráte udrželi čisté konto.

Bod berete, ale herně, hlavně ve druhé půli, to z vaší strany nic moc nebylo.

My ani nečekali, že bychom Olomouc na jejím hřišti nějak přehrávali. Dostali jsme se po půli pod tlak, ale to je logické, pod tlak venku se dostane každý manšaft. Myslím si ale, že jsme po taktické stránce odvedli dobrý výkon. My se připravovali na Olomouc velice pečlivě celý týden a cenný bod byl pro nás odměnou. Teď je jen na nás, abychom výsledek z Olomouce v neděli doma potvrdili proti Bohemians. Bod je milý, ale jeho cena se ukáže až na konci sezony. My musíme pracovat dál, nic nepodcenit a udělat maximum pro to, abychom se co nejrychleji dostali pryč ze dna tabulky a abychom se zachránili co nejdřív.

V přípravě jste dostávali dost gólů. Což jistě nebyla jen věc brankářů a obrany, ale celého mužstva. V Olomouci bylo znát, že jste i vy, záložníci, byli v defenzivě hodně nápomocni.

Určitě. Já bych řekl, že jsme v Olomouci po dlouhé době působili jako tým. V přípravě se nám to totiž příliš nedařilo, to si každý z nás jako by spíš šel jen zahrát fotbal. Teď jsme všichni věděli, co chceme hrát a co máme hrát. V tomto směru byl náš výkon konsolidovaný. Přesvědčili jsme se, že to jde, že je na čem stavět. Naše obrana hrála výborně. Ať Lengy a Řepa, to byla velká jistota, tak ti další. Výborně hrál Krajčus, taky Jarda Machovec odvedl dobrý výkon.

Do přestávky jste určitě horší než Olomouc nebyli. I Ordoš si stěžoval, že jste měli jejich přechodovou fázi přečtenou.

My toho o Olomouci dost věděli. Asistent trenéra Martin Vozábal se byl podívat na jejich generálku s Trenčínem, taky video jsme měli, takže jsme věděli, co hrají. Trenčín v první půli hrál bez pohybu, a proto se dostal pod tlak a mohl dostat pět gólů. My věděli, že V Olomouci s nimi nemůžeme hrát přihrávky na metr, co nic neřeší, ale že se musíme dostávat za jejich obranu. Na to jsme byli připraveni, o to jsme se snažili.

Olomouc si v první půli s vaší hrou jako by nevěděla rady.

Já si myslím, že Olomouc, ať je na tom teď v lize jakkoli, je mužstvem, které není zvyklé hrát o záchranu. Když hrajete o poháry a nevyjde to, je to škoda, nicméně příští rok to můžete zkusit znova. Ale hrát o záchranu, to je něco úplně jiného, ten tlak je obrovský. Když to snažení o záchranu nevyjde, žádný reparát není. A pro takový klub, jakým je Olomouc, by sestup byl sportovní tragédií.

Sám jste zmínil své dvě dobré šance a říkal, že ta druhá byla hodně velká. Proč to nebyl gól?

Té šanci předcházela dobrá akce a výborné přenesení. Tedy přesně to, co jsme chtěli hrát. To znamená křížný balon na druhou stranu, protože jsme věděli, že oni se posouvají na jednu stranu. Tím se nám povedlo naráz překonat šest jejich hráčů, jenže já, ne že bych to podcenil, ale prostě jsem míč správně neumístil. Gólman si kryl tyčku, a tak se rychle vracel na druhou stranu, a já mu to tudíž dával do protipohybu. Trošku jsem byl překvapen, že jsem to netrefil, protože to byla hodně jednoduchá situace. Možná ale, že mi to i trošičku skočilo, protože terén sice na to počasí byl relativně hodně dobrý, ale taky dost tvrdý. Ani to mě ale neomlouvá, v takovýchto zápasech jsou dvě šance a z toho se prostě musí dát gól. A kdybychom ho dali, určitě jsme si odvezli ještě lepší výsledek.

Ale i bod asi berete, ne?

Samozřejmě, že ho bereme. Pro nás je to plusový bod, byť se až na konci ukáže, jaký bude mít cenu. Olomouc totiž stále má s námi lepší vzájemné zápasy, jenže my zase máme na ni šest bodů. A oni hrají teď venku, zatímco my máme v neděli Bohemku doma. Že se na nás nedotáhli, je přesně to, co jsme chtěli, jen nesmíme usnout na vavřínech a musíme se pokusit jim odskočit o další tři body. Do konce sezony je ještě plno kol a může se to otočit, nicméně otočit se to může i v náš prospěch a my můžeme udělat nějakou bodovou šňůru a ligu pak dohrávat už v klidu.

Trenér Cipro tvrdil, že jste působil vyhecovaným dojmem, že jste zřejmě měl velkou motivaci.

To bych neřekl, já v Olomouci hrál půl roku, a byť to byl hezký půlrok, hlavně co se týče pohárů, už to je minulost a jako nějak prestižní zápas jsem to necítil. Jinou věcí je důležitost zápasu, té jsme si všichni byli dobře vědomi.

A možná ještě důležitější zápas vás čeká teď v neděli na domácím hřišti proti Bohemce.

Co jsem v Budějovicích, doma s Bohemkou moc kladnou bilanci nemám, a to by už konečně chtělo zlomit. A my pro to musíme udělat maximum a je jedno, zda vyhrajeme 1:0 a zda budeme hrát krásně, anebo ta výhra bude vydřená. Jaro se hraje o body, ne na krásu! Za tím my musíme jít a já věřím, když podáme podobný výkon jako v Olomouci, až na těch dvacet minut po půli, že to zvládneme a vyhrajeme.