Lídr krajského přeboru se utká s Ledenicemi, sedmým týmem I.B třídy. Odveta se má hrát za čtrnáct dnů, na termínu se kluby dohodnou.

O konkrétním výsledku Ledeničtí ani nemluví, ale udělají vše pro to, aby se z odvety nestala jen povinnost. „Všichni kluci se na finále, doufejme, těší. Uvidíme, s čím na nás Dražice vyrukují," je zvědav  trenér fotbalistů Ledenic František Švaňa.

I když v poháru nebývá nouze o překvapení, rozdíl dvou soutěží se podle Švani musí na trávníku projevit. „To by bylo podivné, kdyby rozdíly v trénování a hráčských zkušenostech nebyly znát," podotýká ledenický kouč.

Přesto věří, že kompaktní tým z nižší soupeře kolektivním výkonem může vzdorovat favoritovi se ctí. „Parta dělá ve fotbale hodně, a když se kluci semknou a budou si na hřišti navzájem pomáhat, nemusí to být tak jednostranné. Mohl by z toho být lichotivější výsledek, než se od nás čeká," přemítá František Švaňa před krajským finále poháru, kde z porážky rozhodně nebude dělat tragédii. „Nic se neděje, už teď jsme rádi, jak daleko jsme se dostali!"

"Vyřadili jsme Stráž, Bavorovice a Slavii České Budějovice. Pro nás je to vrchol sezony," zdůrazňuje ledenický František Švaňa.

Ledenicím bude chybět útočník Winkler, jenž má na noze sádru. Z pracovních důvodů nenastoupí k pohárovému duelu ani Krofika.

Vítězný tým převezme trofej po odvetě v Ledenicích.