Brněnský odchovanec jenž si právě v Brně 22. května 1999 odbyl v zápase proti Karviné ve svých necelých šestnácti letech ligovou premiéru a stal se tak historicky nejmladším hráčem, který kdy v české nejvyšší soutěži nastoupil, přispěl k porážce bývalých spoluhráčů 3:0 úvodním gólem.

V Brně, kde poprvé přičichl k prvoligovému fotbalu, odehrál za skoro pět sezon přes sedmdesát zápasů. „Na Brno mám dobré vzpomínky, i tentokráte to pro mne bude specifický zápas,“ říkal v rozhovoru pro Deník ještě před cestou do moravské metropole.

V sobotu na brněnském stadionu na Srbské přidal k dalšímu zápisu do kolonky startů v drese Jihočechů i gólovou ozdobu. „Na zápas jsem se strašně těšil. Nejel jsem si sem nic dokazovat, protože to mám tady strašně rád. Teď ale hraji jinde a jsem šťastný, že to takhle dopadlo. Je to pro Budějovice perfektní výsledek,“ vysvětluje. „Omlouvám se Brnu, že to zrovna přišlo proti nim,“ s radostí zpytoval svědomí za úvodní branku.

Odchovanec brněnského fotbalu se stal katem nadějí domácích fotbalistů a spasitelem Českých Budějovic. V zápase důležitém pro oba týmy se podílel na euforii hostů jak krásným gólem na 0:1, tak i výborným výkonem. Včerejší deník Sport mu dal ojedinělou známku číslo devět!

Domácím ale přidělal další vrásky. „Jsem moc rád, že se nám podařilo prostřílet se k bodům. Navíc jsem se letos trefil vůbec poprvé,“ raduje se Mezlík. „Brno je v krizi, my jsme na tom ale stejně. Takovéto zápasy rozhoduje skoro vždy první gól a my jsme to potvrdili. Pak jsme přidali další a bylo o výsledku rozhodnuto,“ myslí si, že jeho úvodní branka byla klíčem k vítězství.

Šestadvacetiletý fotbalista přiznává, že České Budějovice doufaly proti Brnu ve vítězství. Pro jihočeský tým po dvanácti kolech. „Věřili jsme, že by se to tady mohlo povést. Brnu se zatím nedaří, stejně jako nám. Tušili jsme, že už musíme konečně vyhrát,“ vysvětluje.

Kromě tří bodů a radosti z vítězství se mohou Mezlíkovi spoluhráči těšit i na odměnu. „Něco za výhru do kabiny na sto procent dám. Jako tradičně kuře či sekanou,“ tvrdí.

Kromě úvodní branky se útočník mohl do zápasu zapsat ještě jednou. V první půlce upadl při souboji s brněnskými obránci ve velkém vápně. Rozhodčí ale penaltu nepískl. „Z mého pohledu byla, ale sudí rozhodl jinak. Víc k tomu nemám co dodat,“ kroutí hlavou. „Vyhráli jsme, takže jsem i přesto spokojený,“ dodává, že mu to nezkazilo radost z vítězství.

Minutu před koncem se Mezlík dočkal příjemné odměny za svůj výkon. Při vystřídání ho brněnské publikum vyprovodilo potleskem. „Hodně mě to potěšilo,“ jen těžko hledá slova šestadvacetiletý útočník