Poprvé v jeho kariéře ho čekal zápas v I. lize, navíc proti Brnu vyběhl v základní sestavě.

Premiéra v první lize, byl jste hodně roztřesený?

Nervozitu jsem cítil, spíš ale takovou tu zdravou, jak to bývá před každým zápasem. Když člověk přijde na hřiště, všechno z něj spadne a soustředí se jen na svůj výkon. Motivaci jsem měl velikou.

Kdy jste se dozvěděl, že proti Brnu budete v sestavě?

Ve čtvrtek odpoledne. Pro béčko jsem byl vykartovaný, ale trenér mě povolal do áčka. A jsem za tu šanci moc rád.

Hned v začátku jste musel zachraňovat po brejku Rabušice a Šurala.

Vypadalo to nebezpečně, Žíža vyrazil doprava na Rabušice, tak jsem musel chvátat zpátky. Naštěstí jsem to stihl a ukopl míč na roh.

Nepokazil vám zážitky z ligové premiéryzpackaný konec utkání?

Hlavně je to veliká škoda. Chtěli jsme se rozloučit s fanoušky vítězstvím. Vedli jsme 1:0, jenže jsme pak byli moc pasivní. Navíc jsme dva góly dostali ze standardek.

Mrzí vás to?

Samozřejmě. Tím spíš, že jsme všechno měli ve svých rukách my a hru jsme kontrolovali. Zbytečné chyby a ztráty míče nás ale srazily dolů.

Ligovou definitivu mužstvo získalo už ve středu výhrou v Mladé Boleslavi, nechyběla vám tudíž patřičná motivace?

To rozhodně ne, v každém zápase chceme vyhrát. A jak říkám, my se chtěli s diváky rozloučit co nejlépe.

Chvílemi se ale zdálo, že až tak úplně na doraz jste nehráli…

Já si to nemyslím. Podle mne jsme byli hlavně v první půli aktivnější než Brno, měli jsme centry ze strany a je škoda, že tam krajní záložníci víc nedobíhali. Mohli jsme dát vedoucí gól dřív. Nějaké šance jsme tam měli. V první půli jsme podle mě pasivní nebyli.

Dostali jste tři góly, necítíte na některém z nich i svůj díl viny?

Možná při tom prvním jsem se mohl víc odrazit. Že bych ale vyloženě nějaký zavinil, si nemyslím. Při standardkách má každý určeno, koho má hlídat. Uvidíme na videu, kdo z nás udělal chybu.

Neměl jste právě vy hlídat Pernicu?

To ne, já měl Rabušice.

Byť jste prohráli, jistě jste asi rád, že jste do ligy nakoukl?

Zahrát si ligu je sen každého fotbalisty. Sice mě hodně mrzí, že ta premiéra nebyla vítězná, já ale budu za každý start v lize vděčný.

Věříte, že byste se v létě mohl dostat do kádru áčka natrvalo?

Když jsem mluvil s trenérem, tak mi sdělil, že do přípravy se mnou počítá. V zimě už jsem pár zápasů s klukama z áčka odehrál a hrozně moc se mezi ně zase těším.