Máte bod, takže spokojenost?

Řekl bych, že to pro diváky byl super zápas. Bylo v něm moře šancí, moře nevyužitých šancí. Mě ale strašně mrzí, že jsme tady nevyhráli. Sice jsme mohli i prohrát, myslím si ale, že těch šancí jsme po půli měli o hodně víc než Dynamo. A byly to vyložené šance. Já to měl rozhodnout, Škodovka to měl rozhodnout, Švanci to měl rozhodnout. Je to pro nás ztráta, okradli jsme se o vítězství.

Říkáte, že jste měl vy rozhodnout, vy jste ale i tak jeden gól dal. Jak jste tu situaci viděl?

My se tam nejdřív srazili se Škodovkou, já o něm nevěděl. Naštěstí se to ke mně nějak ještě odrazilo a já už to jen dorazil do brány. Takže jsem měl i trochu štěstí.

I gól, co jste dostali, byl z podobné nepřehledné situace.

Já nevím, nechtěl bych to hodnotit. Je to obrovská chyba gólmana a strašně nás to srazilo dolů. Tím víc mě ale těší, že jsme to i za něj pak jakoby zvrátili. Jak výsledek, tak hlavně průběh utkání. Nicméně už se nám to nesmí stávat. Bylo to i minulý týden se Slavií, bylo to i tady v Budějovicích. Tady to naštěstí pro nás dopadlo ještě dobře.

V čem se Zbrojovka zlepšila oproti minulým zápasům, ve kterých jste nebodovali?

Já si myslím, že jsme ani proti Slavii nepodali špatný výkon, jenže jsme si nevytvořili finální přihrávky a finální šance. Tady jsme si je už vytvořili, ale neproměnili je.

Čemu přičítáte zlepšení po půli?

Každému mužstvu vždycky pomůže kontaktní gól a my ho dali velice brzy. Tím jsme se hodně rychle zvedli.

Kterou ze svých šancí považujete za největší?

Asi deset minut před koncem, kdy jsem tam ustál souboj a šel z boku na brankáře. Chtěl jsem to dát levačkou kolem něj, on tam ale nechal nohu. Možná jsem ještě mohl nahrát, mrzí mě to.

Byl zápas v Budějovicích pro vás hodně prestižní?

Jistě, že ten zápas pro mě byl prestižní, ale byť jsem tu někdy hrál a někdy nehrál a při odchodu odtud měl nějaké problémy, na klub nemůžu říct křivé slovo. V Budějovicích jsem byl rád a přeji jim, ať se jim daří a ať záchranu zvládnou. Budějovice do ligy patří stejně jako my.

Na okraj

Byl to škaredý víkend. Alespoň očima fotbalových fanoušků prvoligového Dynama Č. Budějovice šeredně škaredý fotbalový víkend.

Dynamo totiž v klíčovém utkání o záchranu v Gambrinus lize doma s Brnem životně důležité tři body nezískalo a muselo se spokojit jen s jedním. Jihočeši navíc v zápase, který sice diváky zřejmě zaujal a ke konci je dokonce i strhl k povzbuzování (když výborně chytající Daněk chytil Švancarovi penaltu, po dlouhé době se na Střeleckém ostrově i z hlavní tribuny neslo skandování „Dynamo, Dynamo!"), hlavně ve druhém poločase tahali za kratší konec provazu a právě jen Daňkovi mohli děkovat za to, že alespoň ten jeden bod uhráli.

I tak však pohled do tabulky I. ligy pro fanoušky Dynama není deset kol před koncem nijak radostný. O víkendu totiž Příbram zvítězila na Slovácku a Teplice remizovaly v Jablonci (a to ještě Hradec dlouho vedl se Spartou!), takže budějovičtí fotbalisté v ligové tabulce klesli už úplně na dno. Sice s nevelkou ztrátou na oddíly před nimi, jenže v tabulce pravdy už ty odstupy tak minimální nejsou – zatímco Dynamo má minus 16 bodů, Hradec má minus 13, Teplice minus 12 a Příbram minus 11.

Zle, matičko, zle, Braniboři zde, neslo se v dávnověku českou krajinou, když po smrti Přemysla Otakara II., krále železného a zlatého, v bitvě na Moravském poli vládl Čechám za nezletilého syna Václava II. jako poručník Ota Braniborský.

Zle, matičko, zle, body nejsou zde, mohli si o víkendu smutně říkat hráči i příznivci Dynama.

„Za minulá utkání s těžkými soupeři jsme hráče za důrazný, bojovný a poctivý fotbal chválili. Tentokráte jejich výkon ani tíhou odpovědnosti a nervozitou omluvit nelze. Takovým způsobem se o záchranu prostě hrát nedá," zlobil se po zápase Pavel Švantner, jenž spolu s Martinem Vozábalem po odvolání trenéra Soukupa ligové fotbalisty vede. A dle hlasů řady fanoušků se herní projev týmu pod taktovkou nové trenérské dvojice zlepšil. Ostatně ani při zápase s Brnem se diváci nenudili. A kdyby buď Hora, anebo Řezníček za stavu 1:0 svou tutovku využil, třeba by na žádné říkánky, jak je matičko zle, v této glose nedošlo.

„Jenže my teď potřebujeme nutně body," zcela pragmaticky připomíná generální manažer Dynama Jiří Kotrba.

„Budějovicím přeji, ať se jim daří a ať záchranu zvládnou. Do ligy Budějovice patří," zdůraznil pro Deník po pátečním zápase v Budějovicích střelec vyrovnávací branky Brna Pavel Mezlík.

Situace Dynama je velice vážná, ba spíš už téměř kritická. Není ale zdaleka ještě beznadějná. Není důvod k panice, chce to klid a chladnou hlavu. Zbývá deset kol, stále ještě je třicet ligových bodů k mání. Jen je třeba se o ně rvát až do roztrhání těla. A nejen slovně, hlavně na hřišti…

Juniorka Dynama v Teplicích 2:2

Ve fotbalové lize juniorů v pondělí své zápasy hrály oba jihočeské celky.

TÁBORSKO – SLOVÁCKO 0:2 (0:2) – V utkání dvou týmů ze spodku tabulky hosté oplatili Táborsku podzimní porážku 0:2 z domácího hřiště. Oba góly dal nadějný Kovář.

Branky: 49. a 67. Kovář. ŽK: Pavličko, Král, Sazma – Ondica. Rozhodčí: Berka – Fišer, Němec. Táborsko: Varyš – Král (61. Kukučka), Hric, Holub, Kluzák, Vukadinovič, Prášek (72. Kutner), Sazma, Turek, Čivič (72. Stuchlík), Pavličko.

TEPLICE – DYNAMO 2:2 (0:1) – Zatímco Dynamo přijelo jen s mladíky (hráli i dorostenci Straka, Dudák, Staněk a Held), domácí měli řadu ligových pendlů (mj. Podaný, Kerič, Čajič, Vůch). „Byl to z obou stran útočný fobal. Bodu si vážíme," řekl trenér Jiří Lerch.

Branky: 69. Podaný, 77. Kerič – 11. Straka, 72. Vaněk. ŽK: Šalda – Slavík. Rozhodčí: Bílek – Kříž, Baum. Dynamo: Rojík – P. Dvořák, Novotný, Dudák, Straka – Radouch, Petráň (72. Zeba), Slavík, Repa (81. Staněk) – Vaněk (86. M. Held), Linhart.