Jenže v Dynamu dal první soutěžní gól až ve středeční pohárové dohrávce v Hlavici, kde už v první minutě svou výstavní trefou nasměroval svůj tým k postupu.

Fotbalisté Hlavice si docela věřili a netajili se ani postupovými ambicemi. Vy jste ale zápas zvládli až nečekaně hladce.

Já hrál v Hlavici s Boleslaví dvakrát a Hlavice mě vždycky překvapila hodně důrazným fotbalem. Jednou jsem tam hrál za boleslavské béčko a prohráli jsme 1:0. A před dvěma roky jsme tam dokonce s áčkem Boleslavi v poháru hráli 2:2 a na penalty jsme vypadli. Tentokrát mě ale Hlavice výkonem trošku zklamala. Řekl bych, že jsme celý zápas měli pod kontrolou. Možná, že k tomu pomohl i ten hodně rychlý gól, co jsme dali už v první minutě.

A ten mat hned prvním tahem jste Hlavici dal vy svou překrásnou střelou z trestného kopu…

Povedlo se to, to je pravda… Hned po výkopu tam byl nakoplý míč a faul před vápnem, bylo to pro leváka, tak mi Stráďa řekl, ať to jdu kopnout. Já se ptal ještě Rakyho, zda si to kopne on nebo já. Zbylo na mně a podařilo se to úplně výborně.

Byl to možná jeden z nejpěknějších gólů, které jste dal, ne? I když vy jste jich už v kariéře dal spoustu…

Ale z trestňáků jich zas tolik nedávám a tenhle určitě patřil k těm nejpěknějším.

V lize přitom v Dynamu na gól stále čekáte, že?

To jo. Už bych přitom taky potřeboval klukům pomoci nějakým gólem.

Třeba na ten gól pořád čekáte i proto, že v Dynamu nekopete standardky častěji…

Ale to ne, ve standardkách to není. Musím se prosadit ze hry.

Góly od vás po příchodu do Dynama čekali i fanoušci. Cítíte, že jsou kvůli tomu na vás už trošku nahněvaní?

Samozřejmě, že to vnímám. Ale nedivím se jim, mám jim co splácet. Já sám cítím, že nehraju tak, jak bych měl. Potřebuju dát gól, pak se třeba chytnu.

Přitom vám ani fanoušci upřít snahu jistě nemohou. Třeba minule doma proti Jablonci jste Ondráškovi k jeho gólu hodně pomohl. Dá se říci, že jste mu ho zařídil.

Že bych mu ten gól přímo zařídil, to si nemyslím. Ondras tam dobře prošel a já mu to jen nechal dokončit. Akorát jsem mu strhl druhého beka, co běžel se mnou, takže měl volnější cestu k bráně. Ale fakt je, že se snažím být pro manšaft platným hráčem.

I díky vaší spolupráci s Ondráškem jste s Jabloncem doma vyhráli a jeli jste plni elánu i do Příbrami. Čím to, že jste tam tak pohořeli?

To vám nedokážu říct. Nevím to, nechápu to. I já jsem z toho ještě teď hrozně moc rozčarován. Připravovali jsme se na Příbram důkladně a věděli jsme, jakým stylem budou oni hrát, jenže jsme se nedokázali s tím poprat. Trápili nás nakoplými balony za obranu, sbírali skoro všechny odražené míče a snažili se co nejčastěji zakončovat. Úplně jednoduše nás přehrávali. Zda to byl z naší strany momentální výpadek, nevím. Prostě si to neumím vysvětlit.

Vyhovuje vám, že se o víkendu liga nehraje? Anebo byste raději hned hráli, abyste Příbram co nejrychleji odčinili?

To je těžko říct. Prostě liga má přestávku, tak je to dané. S tím nic nenaděláme. Ten zápas v Příbrami nám ale stále leží v hlavě. Je velká škoda, že jsme tam nic neurvali. Dýchalo by se nám určitě líp a na Baník bychom byli určitě víc nahecovaní. Ale na druhou stranu zase máme motivaci – Příbram odčinit a pokusit se tady Baník porazit.

Jenže Baník se po špatném začátku už v lize rozjel a tři poslední zápasy v řadě neprohrál…

Jak jsem kluky z Baníku slyšel v televizi, tak sami říkali, že nějaký extra pohledný fotbal nehrají, ale body sbírají a zřejmě se už trošku zvedají.

Ale vy jste tady porazili jak mistra ligy, tak i vicemistra, takže si jistě troufnete i na Baník?

Každý se dá porazit. Musíme do zápasu dát všechno a tvrdě jít za vítězstvím. Tři body musí zůstat tady.

Juniorka hostí Hlavici v sobotu

Mladíci Dynama v dalším kole III. ligy hrají v sobotu od 10.15 na Složišti s Hlavicí, která ve středu podlehla v pohárové dohrávce na svém hřišti áčku Dynama 1:3.

Béčko Dynama před týdnem hrálo v Jablonci 1:1. „My zaspali začátek, po zaváhání vzadu dostali z penalty gól a od 7. minuty prohrávali. Byť jsme pak celý zápas byli lepší, vyrovnat jsme dokázali až v poslední minutě,“ přibližuje minulý duel trenér Jiří Lerch.

Hlavici označuje za nepříjemného soupeře. „Je v tabulce před námi, oběma nám jde o umístění na bedně,“ říká.

Fit v týdnu nebyl Sajtl, hrát ale bude. „Z áčka za nás půjdou jen Křížek, Nitrianský a Klavík, šanci dostanou mladí,“ krčí rameny Lerch