„S Jirkou Sabouem a Zdeňkem Koukalem se znám z Teplic a trošku mě rozhodit se snažili,“ potvrdil. „Říkali mi takové ty klasické věci, že ji nedám a podobně. Nijak mě to ale neovlivnilo, já se snažil hlavně soustředit. Věřil jsem si, doma proti Žižkovu jsem kopal penaltu v 90. minutě a dal jsem ji. O to víc mě mrzí, že jsem ji teď neproměnil,“ litoval budějovický gólman v rozhovoru pro klubový web.

„Já se snažil míč tlačit co nejvíce k tyči, což možná byla chyba. Měl jsem dát spíš nějakou polostřelu doprostřed brány, gólman by možná skočil k tyči a mohl to být gól. Že jsem ho nedal, mě strašně moc mrzí,“ uvedl.

„Byl jsem rozhodnut, že penaltu dám po pravé ruce gólmana a co jsem viděl, on směr sice vystihl, ale na míč nedosáhl. Chyba byla, že jsem to až moc tlačil k tyči. Vinu samozřejmě beru na sebe, kdybych tu penaltu proměnil, tak bylo dvacet minut do konce a to bychom už nějak dohráli,“ litoval Petr Benát.

I na Žižkově ale Benát skóroval, Petra Bartalského překonal výstavní střelou zpoza vápna. „Trefil to velmi dobře z voleje. Šlo to přesně do horního rohu a těžko s tím šlo něco dělat,“ líčil Benátovu trefu brankář Žižkova.