Po jeho standardních situacích vstřelil mladíci Dynama oba góly.

Díky vašim standardkám jste zápas vyhráli, takže asi spokojenost, ne?

Hlavní bylo, že jsme vyhráli, ale samozřejmě mám i radost, že jsem k tomu přispěl i já. Myslím, že jsem jak rohový kop, tak i ten trestňák dobře kopl, hlavně ale kluci byli, kde měli být. První gól dal Rasťa Bakala, když se tam výborně uvolnil. Stejně tak i Venca Čadek si perfektně na můj centr naběhl do vápna a hlavou míč přesně trefil.

Za ty standardky vás i trenér Lerch chválil, dle něj prý máte dobrou kopací techniku.

Že mě chválil, to mě těší. Nějak mi to dneska docela šlo… Ale je fakt, že snažím standardky kopat tak, aby ty míče byly prudší a do brány. Myslím, že teď se Slováckem se mi to právě tak dařilo.

Ve druhé půli jste z trestných kopů pálil dvakrát i přímo na bránu a k tomu, abyste dal gól, tak moc nescházelo…

Moc ne, malý kousíček… Hlavně při té první ráně, co šla do břevna, stačilo, aby to šlo o pár cenťáků níž a byl by to gól. Druhý trestňák šel do do šibenice, jenže gólman to vystihl a vyrazil.

Zaměřujete se na standardní situace i na tréninku?

Určitě. Třeba s klukama hrajeme o to, kdo dá hezčí gól a podobné věci.

Zpátky k zápasu se Slováckem, který jste výborně rozehráli, ale ve druhé půli jste spíš náskok hájili. Bylo znát, že jste hráli jen v deseti?

My dostali červenou kartu hned na začátku druhého poločasu a Slovácko nás v přesilovce pak zmáčklo. Zaplaťpánbůh, že jsme výsledek udrželi a vyhráli.

Potřetí v řadě jste v juniorské lize neprohráli a v tabulce stoupáte stále výš. Těší vás to?

Hráli jsme doma 1:1 s Táborem, pak jsme vyhráli na Bohemce 3:2 a teď jsme porazili doma i Slovácko. Sedm ze tří posledních zápasů, to je, myslím si, hodně dobré.

Jak vůbec ligu juniorů vidíte? Je to pro vás mladé dobrá soutěž?

Jistě. Hraje se hodně běhavý fotbal, není to tak svázané taktikou. Podle mě ale rozhodně ta soutěž má kvalitu.

Vy jste už nakoukl i do první ligy. Zůstává pro vás liga stále hlavním cílem?

Určitě ano. Musím na sobě ještě víc makat, abych zase třeba dostal v áčku šanci.

Takže jistě budete držet všechny palce, aby áčko ligu udrželo.

Samozřejmě, to je ze všeho nejdůležitější. Teď kluci dvakrát remizovali a pevně věřím, že v sobotu doma porazí i Teplice. Určitě na to mají.

Sajtl a Holub z Dynama do Písku

Po nepovedeném vstupu do letošního ročníku III. ligy se vedení FC Písek rozhodlo tým posílit: na přestup z Dynama Č. Budějovice přicházejí mladí obránci Ondřej Sajtl a Lukáš Holub.

Písečtí fotbalisté mají z prvních osmi kol ČFL jen pět bodů a hrozivé skóre 10:18, proto oba hráči přicházejí jako posily do zadních řad.

Devatenáctka Dynama s Jihlavou 2:1

Ve středečním zápase I. ligy dorostu porazili mladíci Dynama na Složišti hosty z Jihlavy 2:1 (2:0), když první gól dal pohotovou ranou Wermke a druhý Linhart z penalty.