„Dostali jsme pořádnou facku,“ stýskal si po zápase útočník Ivo Táborský. „Dělali jsme naivní chyby směrem dozadu a tak kvalitní tým, jaký má Olomouc, je dokázal potrestat. Některé ty chyby si prostě nedokážu vysvětlit,“ vrtěl hlavou trenér David Horejš.

Domácí přitom do zápasu vstoupili aktivně a první roh kopali už v úvodní minutě. Další minuta však byla smolná pro Čermáka, jenž se v souboji s Chorým zranil, a byť se po ošetření na hřiště ještě vrátil, po chvíli musel střídat. „Honza Hála sice neodehrál špatný zápas, absence Čermáka ale byla znát,“ vraštil čelo Horejš.

Postupem času totiž taktovku hry do svých rukou přebrali hráči druholigového lídra: v 11. min. Houska tvrdou ranou trefil spoluhráče Chorého, sedm minut nato Petr po Chorého přiťuknutí mířil těsně vedle vzdálenější tyče Křížkovy branky a ve 26. min. Plškovu ránu zblízka Křížek vyrazil na roh.

A po půlhodině hry se Hanáci dočkali, když vydařenou kombinační akci zakončil přesnou ranou z hranice vápna Chorý – 0:1.

V nastaveném čase první půle hosté svou herní převahu korunovali druhým gólem z kopačky Jakuba Petra, jehož pohotová střela z 25 m za pomoci Novákovy teče zapadla za záda bezmocného Křížka – 0:2.

Dvougólové manko Jihočechy do kolen nesrazilo a druhá půle pro ně začala ideálně: Táborský vyslal dopředu Fundu, po jehož nahrávce pod sebe Benát ranou do protipohybu gólmana Buchty snížil – 1:2.

To bylo nadějné, jenže hosté vzápětí během necelých dvou minut tuto naději zase uhasili: v 51, minutě po zákroku Kladrubského na Faltu dal Plšek z penalty na 1:3 a v 52. min. Manzia po samostatné akci na 1:4!

To už hrozilo velikým debaklem, ale pak další jiskru naděje pro Jihočechy zapálil, ale zároveň vzápětí hned uhasil Táborský: v 55. minutě si naběhl na Matějkovu uličku, brankář Buchta ho srazil a penaltu kopalo i Dynamo, Táborského nepříliš důrazný pokus však Buchta zneškodnil…

Brankové přestřelce však ještě konec nebyl. Nejdříve si to Táborský u diváků vyžehlil a po Fundově ideální přihrávce snížil na 2:4, vzápětí ale po Plškově zpětné nahrávce od zadní tyče zcela volný Buchvaldek hostům vrátil třígólový náskok – 2:5.

„Vítězství v Budějovicích pro nás je hodně cenné. Po prvním poločase, kdy jsme vedli 2:0, se zdálo, že to vítězství pro nás bude také až nečekaně snadné, jenže poté jsme si to sami zkomplikovali,“ zmínil olomoucký trenér Václav Jílek gól Dynama na 2:1 v úvodních vteřinách druhé půle. „Naštěstí jsme vždy poté, co soupeř snížil, jsme dokázali okamžitě odpovědět. To bylo pro výsledek klíčové.“

Domácí trenér David Horejš tentokráte jen obtížně hledal slova: „Olomouc vyhrála zaslouženě, u nás šlo o individuální selhání.“

Dynamo České Budějovice – Sigma Olomouc 2:5 (0:2)
Branky: 46. Benát, 70. Táborský – 34. Chorý, 45+1. Petr, 51. Plšek (11), 52. Manzia, 71. Buchvaldek. ŽK: Křížek. Diváci: 792. Rozhodčí: Matějček – Vlček, Flimmel.

Dynamo: Křížek – Klesa, Kladrubský, Novák, Funda (77. Vopat) – Čermák (8. Hála), Čavoš – Wermke, Benát (53. Matějka), Pešek – Táborský.

Olomouc: Buchta – Sladký (30. Manzia), Škerle, Rada᠆ković, Vepřek – Zahradníček, Houska, Falta, Plšek – Petr (66. Buchvaldek) – Chorý (77. Julis).