V prvním vzájemném utkání na podzim ve Strakonicích domácí tým brankami ligových pendlů Němce (po derby odešel na hostování do Mostu) a Řezníčka vyhrál 2:0, favoritem středeční odvety však je spíše Písek, který na jaře v boji o udržení naděje na záchranu v šesti zápasech získal více bodů než za celý podzim. „My si hned na začátku zimní přípravy řekli, že podzim skončil tak, jak skončil, že na jaře budeme hrát od zápasu k zápasu a uvidíme, co to udělá," uvedl po sobotním vítězství s Karlovými Vary (1:0) pro Písecký deník trenér Alexandr Fečo, jenž svým svěřencům věří i v dnešním derby. „Znovu budeme usilovat o to, abychom byli stoprocentně úspěšní," řekl.

S cílem bodovat pojede ve středu k derby i strakonická farma Dynama, které se na jaře na rozdíl od Písku vůbec nedaří (ze šesti zápasů získala jediný bod a v sobotu doma s Roudnicí propadla na celé čáře 0:5). „Derby je pro nás klíčovým zápasem, chceme černou jarní sérii zastavit," zdůraznil před cestou do Písku trenér Jiří Lerch.

Pro jeho tým jakousi generálkou na derby bylo pondělní utkání juniorské ligy na Slovácku (1:1). „Byť jsme nechali doma některé zkušenější hráče, s nimiž počítáme do Písku, a jeli jsme vyloženě s mladými kluky a několika dorostenci, tým ani v této neúplné sestavě určitě nezklamal. Kluci zabojovali a po zásluze vyrovnali," ocenil kouč juniorky a farmy.

Kteří z ligových pendlů se ve středečním derby ve strakonickém dresu představí, trenér Lerch den před utkáním ještě odtajnit nechtěl. „Určitě pojedou mladíci Wermke a Linhart, další jména upřesníme až po domluvě s trenéry áčka," uzavřel.

Dynamo s Jabloncem už v pátek

V I. lize se fotbalisté Dynama České Budějovice doma s Jabloncem utkají v původním termínu, to je tento pátek od 18 hodin (přesun na pondělí byl zrušen).

Ve II. lize se Táborsko střetne tuto sobotu na Soukeníku s ambiciózním Znojmem zřejmě už od 15 hodin (večer je v Táboře baráž o I. ligu hokeje).