Další tahák se hrál v Trhových Svinech a skončil jasnou výhrou Nemanic.

Českobudějovická Planá zajížděla do Horní Plané a přes všechny komplikace tam dokázala zvítězit. O utkání se bude v Plané mluvit ještě dlouho – nejen proto, že na dvě branky přihrál Lukáši Baloghovi Ladislav Fujdiar…

SEDLEC – DŘÍTEŇ 2:6. Stanislav Šindelář, trenér Sedlce: „Počítali s tím, že nás nečeká lehké utkání. Bohužel jsme nezvládli začátek, dostali jsme gól z penalty. Pak jsme chvílemi tlačili, byli u vápna soupeře, ale ten vždy z protiútoku navyšoval skóre až na poločasových 1:4. Snažili jsme se pak hrát více dopředu, vzadu hráli už jen na tři obránce a nakonec obdrželi šest branek.  Dříteň byla těžký soupeř, připravíme se na předehrávku s Krumlovem, aby se nám povedlo ještě něco uhrát. Rozhodčí odpískal tři penalty, podle mne měly být dvě, ale bylo u toho blíž a nařídil je."

Tomáš Slepička, opora Dřítně: „Zápas poznamenala naše rychlá branka. Šindelář udělal úplně zbytečnou penaltu a ve druhé minutě jsme vedli. Ve 35. min. to bylo už 4:0 pro nás, kontrolovali jsme zápas. Sedlec ve 45. min. snížil, ve druhé půli se dotáhl na dvě branky, ale následovaly další dvě penalty a bylo hotovo. V pohodě jsme zápas dohráli a zaslouženě zvítězili. Penalty byly jasné, podle mne za úplně zbytečné zákroky. Čekají nás Trhové Sviny a souboj o titul podzimního mistra."

Č. KRUMLOV B – KAMENNÝ ÚJEZD 1:0. Jan Kučera, předseda K. Újezda: „Byl to vyrovnaný, remízový zápas, který rozhodla penalta. V koncovce jsme byli neškodní, měli jsme dvě tři šance, které zlikvidoval dobře chytající domácí brankář. Vyhrál šťastnější, a tím byl Krumlov. Letošní část sezony uzavřeme doma s Frymburkem."

T. SVINY – NEMANICE 0:4. Jan Gažák, předseda T. Svinů: „Zápas našemu mužstvu vůbec nevyšel. Nevím, jestli nás soupeř sledoval, ale přijel dobře připraven. Dobře bránil, naše hra byla ustrašená, nekonstruktivní, přechod do útoku žádný… Soupeř měl zkušenou osu Kochlöfl, Remta, Dubský a na levé straně Záveského, který odehrál vynikající zápas, dal dvě branky. Dělal nám velké problémy. Soupeř hrál účelně a jednoduše, naši záložní řadu jasně předčil. Nic překvapivého jsme nevymysleli, a tak naši hru přečetl. Až na Šafránkovu tyčku jsme pořádně neohrozili bránu, takže dle mého soudu zasloužená výhra Nemanic, které měly lepší, zkušenější a konsolidovanější tým. Věřím, že chlapci s trenérem v týdnu zápas proberou a v Dřítni se budeme prezentovat lepším fotbalem než doma. Šli jsme do zápasu s nejlepší obranou, ale dostali jsme čtyři góly, což byla studená sprcha."

Miroslav Dubský, trenér Nemanic: „Tak jednoznačné to nebylo. Mladý tým Trhových Svinů hraje velice dobrý fotbal, má šikovné kluky. Jak ale řekl jejich trenér, porazili jsme je zkušeností. Domácím moc dobře nepracovala obrana. Jiné týmy proti nim šance asi neproměňovaly, my ano, dali jsme čtyři góly. Ale další čtyři tutovky jsme nevyužili! Kdyby daly první gól Sviny, zápas by možná vypadal jinak. Na začátku druhé půle nás domácí mačkali, za patnáct minut jsme jim ale odskočili na 4:0 – a bylo hotovo. Kluci zahráli výborně, podržel nás gólman, nemám žádnou výtku. Na závěr přivítáme doma Horní Planou."

FRYMBURK – ZLIV 3:2. Karel Jindrle, předseda a trenér Zlivi: „Někdo by se měl zamyslet, tohle nejde! Šli jsme do vedení a pak se začaly dít na hřišti věci… Sudí Mráz s kolegou Procházkou by si měli uvědomit, že děláme fotbal zadarmo. Napsali jsme proti řízení zápasu námitku, protože co se dělo, jsem ještě neviděl, byla to hrůza! Byli jsme rádi, že jsme dohrávali v devíti, pak už se s tím nedalo nic dělat. Příště hrajeme doma s Malonty."

H. PLANÁ – PLANÁ 1:2. Luboš Pintér, místopředseda Plané: „Tenhle zápas vstoupí do historie Plané! Trenér vzal omylem jiné registračky a sekretář, který nám je vezl, kvůli objížďce zabloudil, místo do Horní Plané dojel do Volar… Ten den jsme měli zatmění, ale naštěstí je neměli hráči, kterým za celý výbor děkuji za výkon! Od 34. min. jsme hráli v deseti, a navíc v hodně nestandardní sestavě s hráči, kteří s sebou měli alespoň občanky. Smekám před tím, co v té sestavě předvedli! Ani v deseti jsme nebyli horší, ale síly pochopitelně docházely. Fujdiar se stal klíčovým mužem, přihrál na oba góly; jasně bylo vidět, co pořád tvrdím, že nám má co dát. Jsou zápasy, kdy je platný, v Horní Plané to byla jeho práce. Když jsme chtěli, aby rozhodčí pískal konec, on ho přesvědčoval, ať něco nastaví, že byla ošetřování. Byl prozřetelný a měl asi svůj záměr, který provedl, když v 91. min. přihrál Baloghovi na druhý gól! Mrzí mě vážné zranění Adámka. Hráči ubývají, v zimě se musíme po někom ohlédnout."

METEOR TÁBOR – TEMELÍN 4:1. Miloslav Beránek, předseda Temelína: „Na Meteor jsme jeli oslabeni o hráče zraněné, vyloučené a pracovně zaneprázdněné. Jako tradičně jsme hned ve druhé minutě dostali gól. Pak jsme měli dvě šance na vyrovnání, ale bohužel jsme je neproměnili. Ve 23. a 24. min. domácí dali dva laciné góly a stav byl 3:0. V 85. min. Lisner proměnil penaltu, ale to bylo od nás vše, na samém konci domácí přidali ještě jeden gól. Ještě nás čeká domácí zápas s Kluky."

LEDENICE – CHLUM 6:2. Petr Vítovec, trenér Ledenic: „Hned ve druhé minutě utkání nás skvělým zákrokem uchránil brankář Mičan od inkasované branky a po pěti minutách začal koncert Michala Beze a jeho orchestru! Během dvaceti minut dal čtyři góly, jeden hezčí než druhý. Do druhé půle jsme nastoupili příliš opatrně a také jsme inkasovali, ale kluci hráli v pohodě a odpověděli golem na 5:1 Kopáčkem. V závěru utkání dal krásný gól na 6:2 Krofika. Hezké utkání, hodně branek a také krásná dokopná… Nyní nás čeká Nová Včelnice."

SLAVONICE – D. BUKOVSKO 0:2. Tomáš Ardamica, trenér D. Bukovska: „Zápas jsme začali aktivně, vytvořili jsme si na začátku několik šancí a do 30. min. dali dvě branky. Pak už to byl víc boj než fotbal, protože po dešti se hrálo na hodně těžkém, blátivém terénu. Domácí nebyli odevzdaní, nastřelili dvě břevna. Ale měli jsme obrovské množství šancí, měli jsme dát víc gólů, naše koncovka byla žalostná. Poslední zápas na podzim hrajeme v Ševětíně, který je mírným favoritem, tak uvidíme…"

LIŠOV – ŠEVĚTÍN 2:4. Štefan Farkaš, vedoucí Lišova: „Od první minuty zápasu bylo jasné, že hrají dvě mužstva z čela tabulky. Nabídla fotbal dobré úrovně. Začali jsme lépe a v 7. min. se nám podařilo jít do vedení gólem Oty Macha, který zužitkoval přihrávku od Lukáše Mlýnka. V dalším průběhu jsme měli dvě velké šance (Hlas, Lukáš Mlýnek), trefili jsme tyč. Ve  32. min. Radim Novotný vyrovnal. Začátek druhé půle vyšel lépe hostům a gólem Havlíčka v 53. min. šli do vedení. Přišla pasáž, kdy jsme měli více ze hry, Bouchal pěknou střelou pod břevno vyrovnal. Běžela 66. min. a zdálo se, že by zápas mohl dospět do remízového konce, všem přišly dvě hrubky ve vápně, které hosté potrestali góly Radima Novotného a Lukucze. V závěru v obrovské šanci Lukáš Mlýnek ve skluzu z bezprostřední blízkosti trefil břevno!  Domnívám se, že utkání by slušela remíza. Soupeř byl šťastnější, my nevyužili několik velmi dobrých šancí, a proto jsme vyšli bodově naprázdno. Na podzim to byla naše první domácí porážka."

Miroslav Čížek, trenér Ševětína: „Když jsme vyhráli, vše vypadá dobře, ale trochu mne mrzela obranná hra. Je přece jen znát, že chybí dva krajní beci, vzadu tudíž trochu improvizujeme a občas inkasujeme zbytečné góly. Mužstvo Lišova bylo hlavně v útočné fázi hodně nebezpečné, mělo nepříjemné protiútoky. Dali jsme čtyři góly, myslím, že jsme byli lepší, více jsme drželi balon. Ponaučení pro nás ale je, že musíme víc dbát na obrannou fázi. Už aby sezona skončila, je dost dlouhá. Potřebujeme vyhrát ještě jeden zápas, abychom přezimovali tam, kde chceme být. Přáli jsme si stáhnout ztrátu na ostatní týmy na čelných místech, a to se nám už povedlo."