Příliš jste v Nové Včelnici nezářili…
Bylo to špatné. Náš výkon je dost ovlivněn tím, že jsme v kondiční části přípravy. Měli jsme soustředění na Hluboké, kde jsme toho hodně naběhali. Na tohle se ale nemůžeme vymlouvat. Čekají nás další přípravné zápasy, které musíme zvládnout. Už je třeba udělat nějaký pořádný výsledek. Dostáváme hodně gólů a na to se musíme zaměřit, padají po našich chybách. Pak se soupeř snadno dostane do vedení, a to nás samozřejmě sráží.


Ze čtyř přípravných zápasů jste nedali žádný gól přímo ze hry…
To asi bude naše velké trápení. Budeme na tom muset hodně zapracovat, protože šance si vypracovat dokážeme. Potřebujeme útočníka, který bude dávat góly. Útočníka, kterému budeme věřit, že ten gól dá, když mu připravíme šanci. Příležitostí nikdy nebude moc. Vždycky bude jedna dvě a musí tam být hráč, který to promění.


V Nové Včelnici jste odehrál obě utkání bez střídání. Vás ale trenér asi zkoušet nepotřebuje, ne?
Asi nás tam s Vozim nechal kvůli tomu, aby byl na hřišti někdo zkušenější… Co se týče mě, tak trenér má asi málo beků, které potřebuje zkoušet, tak mě tam nechal celou dobu na kraji obrany. Musím přiznat, že po turnaji jsem byl docela dost utahaný.


Trenér vás stále střídá na kraji obrany či zálohy. Více však hrajete na beku. Není vám to líto?
Já budu hlavně rád, když budu pomáhat týmu. Jestli to bude v záloze nebo v obraně, to je mi jedno.


Už se mění fáze přípravy z kondiční na herní?
Dá se říct, že ano. Ještě určitě nějaké běhání bude, ale teď už bychom se měli zaměřit na posunování hry, pressink, střelbu a další věci na hřišti.


Máte před sebou ještě necelý měsíc do začátku ligy. To už by se obraz mužstva měl začít ukazovat, ne?
Máme před sebou těžké zápasy. Zvláště v Rakousku na soustředění nás čekají výborní soupeři. Těšíme se na to, protože si zahrajeme s týmem z bundesligy, s tureckým mužstvem, pak dokonce i s anglickým. To se člověku jen tak nepoštěstí.


Zápasy, co zmiňujete, už absolvuje užší kádr, se kterým byste měli jít do ligy. To by výsledky konečně mohly vypadat jinak, co říkáte?
Rozhodně. Poznáme se s těmi kluky blíž. Teď už víme, kdo tady zůstane, ale myslím si, že ještě nějaké změny mohou přijít. Do ligy ještě přece jen je dost daleko.