Vodňanští fotbalisté, kteří s velkým náskokem vedou tabulku a míří do krajského přeboru, otočili v okresním derby s Osekem zápas z 0:2 na 3:2 ve svůj prospěch, hosté z Oseku se však hodně hněvali na trojici rozhodčích.

„Ve své fotbalové a trenérské kariéře jsem většímu trapasu nebyl přítomen. Hrálo se 103 minut, žluté karty byly 0:16, červené 0:2,“ uvedl pro Strakonický deník kouč Oseka Jiří Slabý.

Žádné servítky si ve svém stanovisku, zaslaném do krajské redakce Deníku, nebral ani předseda Oseka Stanislav Mrkvička. „Jakýkoliv běžný kontakt hráčů hlavní arbitr Petr Třeštík za asistence pomezních posuzoval zcela neohroženě ve prospěch domácích,“ píše Mrkvička, dle něhož na 1:2 domácí snížili z vymyšlené penalty, zatímco faul na jejich hráče Kroupu ve vápně zůstal bez povšimnutí.

Ve druhé půli byli Oseku vyloučeni dva hráči a v normální hrací době Vodňany stihly vyrovnat. Nicméně třetí vítězný gól domácí dali až v nastavení. „Hrálo se tak dlouho, než nám domácí kumpanie ve 105. minutě zasadila smrtící úder. Pak už byl konec a arbitři a někteří domácí funkcionáři si oddechli,“ sarkasticky uvádí předseda Mrkvička a dodává: „Po skončení utkání zavládla frustrace a beznaděj. Jako člověk, který se fotbalu a sportu obecně věnuje celý život, jako funkcionář a předseda oddílu jsem pocítil obrovskou hořkost a zklamání. Nebyl jsem schopen vysvětlit hráčům, proč neexistuje obrana proti zvůli cíleného nátlaku a křivdě.“

Výkon rozhodčích ostře kritizuje i starosta Oseku Miloslav Kinkor, dle něhož fyzický stav trojice rozhodčích údajně nesl všechny známky opilosti. „Došlo dokonce k několika pádům, pomezní Hoch pobíhal v průběhu utkání po hřišti a slovně napadal hráče Oseka,“ uvedl osecký starosta ve svém dopise výkonnému výboru JčKFS, jehož kopii zaslal i Deníku.

Jak už to bývá, názory obou stran se liší. A to třeba i v časových údajích. „Chtěli jsme přidat ještě třetí gól, to se nám v 93. minutě povedlo,“ podotkl pro Strakonický deník domácí kouč Miroslav Vokatý.

Jenže osecký trenér Slabý tvrdí, že se hrálo 103 minuty a dle předsedy Mrkvičky třetí gól padl až ve 105. minutě!

Což určitě není rozdíl zrovna zanedbatelný, vždyť oba ty údaje se od sebe lišily o celých dvanáct minut…

Ani odborné komise JčKFS, na které se funkcionáři Oseku obrátili, tudíž zřejmě nebudou mít lehkou úlohu. „Podnětem se bude zabývat komise rozhodčích,“ oznámil Deníku sekretář JčKFS Vladimír Eibl.