Přišel, na hřišti byl vidět – i slyšet – a nakonec zápas v Mladém rozhodl. Lepší návrat do trhosvinenského dresu si odchovanec klubu David Štojdl ani nemohl přát!

Mezitím hrál za Čt. Dvory, Roudné, Bavorovice, krátce si vyzkoušel angažmá v rakouském Reinbachu. Teď s ním Spartak už zase může počítat.

Dokážete spočítat, po kolika letech jste nastoupil za Trhové Sviny?
To přesně nevím, je to hodně dlouho. Když jsem ještě hrál doma za Sviny, bylo mi tak osmnáct, devatenáct. Takže je to asi deset let.

Těšil jste se na první zápas?
Určitě. Od té doby, co jsem skončil v Rakousku, jsem tři neděle stál, než se vyřešily problémy s registračkou. Musela se poslat do Vídně, dorazila až ve čtvrtek, mohl jsem tedy hrát. Jsem za to rád. V příštím kole máme doma Ledenice. A myslím, že kdyby se vrátili do sestavy Renda Janoušek s Otou Šafránkem, tak bychom je mohli porazit.

V Rakousku jste nastupoval?
Jen v přípravných zápasech, v „erste klasse“ ne. Rozhodl jsem se, že do prvního mistráku nenastoupím, protože pak už bych nemohl na jaře hrát v Čechách. Rakušanům se to nelíbilo, ale museli to akceptovat. Navíc jsme tam byli tři Češi, a to nedělá dobrotu. Jiránek ze Čtyráku, já a Ardamica, který tam je už devět let. Když jsem přišel, jeden Čech si musel sednout. Zezačátku vše bylo v pořádku, ale jakmile se blížil mistrák, na atmosféře v kabině to bylo znát. To se mi nelíbilo.

Vlastně jste zahájil stávku. Proč?
Do Rakouska se chodí kvůli financím, a když vám nesplní, na čem jste se dohodli . . . Možná čekali, že se spokojím, chtěl jsem jim půlrok pomoci, protože byli třetí od konce, ale jednání mi přišlo nefér, tak jsem řekl ne. Ono se to vysvětlilo, ale už jsem z toho byl zklamaný a řekl jsem, že raději skončím. I když nejdřív nechtěli, za určitých podmínek nakonec souhlasili a přišel jsem do Svinů, jak jsem avizoval už v létě. Vrátil jsem se a jsem rád. Ale přiznám se, že když vidím Bavorovice, trochu se mi stýská. Někdy mě mrzí, že jsem nezůstal, protože tam byla výborná parta – s polovinou kluků jsem předtím hrával i v Roudném.

Je návrat do Svinů trvalý, nebo si ještě necháváte otevřená zadní vrátka pro případ, že by přišla zajímavá nabídka?
Nikdy neříkej nikdy. Musela by ale přijít šance, která by mě oslovila po fotbalové stránce. Trhové Sviny neberu jako krok zpět, úroveň se zvedá a já chci k tomu taky přispět. Táta dělá v oddíle předsedu. Mám Svinům, co vracet.

Těžko jste si mohl přát lepší premiéru! Dal jste vítězný gól . . .
Vůbec jsem tomu nevěřil, protože jsme hráli špatně. Vzadu jsme neudrželi balon, všechno se nakopávalo. Mladé se přizpůsobilo, nakopávalo taky, a taková hra pro mne moc není. Ale jsem rád, že jsme 2:1 vyhráli a máme body.

Překousnete, že jste byl ještě na podzim zvyklý hrát na lepší úrovni, než jakou má I. B třída?
Chvílemi jsem se už na hřišti neudržel, ale já jsem prostě takový. Až se vrátí Renda Janoušek, zase to bude o něco lepší. Věděl jsem, do čeho jdu, nedá se nic dělat. Nemá cenu to řešit. Do léta jsem ve Svinech, pak se uvidí.