Po spolupráci Mariána Timma s Michalem Kaňákem dali svěřenci trenérů Lercha a Vozábala konečně v jarní části ČFL první gól.

Kaňákova branka čtvrt hodiny zápasu v Praze s Vltavínem vynesla mladíkům Dynama cenný bod. „Na Vltavín jsme jeli s trochu defenzivnější taktikou, protože jsme věděli, že i po odchodu exligisty Kuchaře nás čeká silné a zkušené mužstvo, hrající typicky pražský fotbal,“ poznamenal trenér Jiří Lerch a dodal, že o soupeři měl dostatek informací. „Dle toho jsme stanovili naši taktiku,“ dodal.

Přestože v poločase Vltavín vedl 1:0, trenér budějovické juniorky své hráče právě za výkon v první pětačtyřicetiminutovce chválil: „Myslím, že v této části utkání jsme hráli přesně to, co jsme chtěli. Vltavín měl jedinou střelu na bránu, z níž paradoxně vstřelil branku. To nás trošku srazilo,“ připustil Lerch, jenž na své hráče o půli apeloval, aby byli trpěliví, že jejich šance musí ve druhé půli ještě přijít.

Ta šance přišla a Kaňák ji využil. „Tomu, že jsme už konečně dali gól, jsme moc rádi. Bod zvenku, navíc ze hřiště tak kvalitního mužstva, má rozhodně velkou cenu,“ uzavřel Jiří Lerch.

Jak na Hluboké s Pardubicemi, tak na Složišti s Královým Dvorem mladíci Dynama hráli 0:0, v sobotu proti Kunicím (10.15 na Složišti) by si už Lerch přál vyhrát. „Udrželi jsme domácí neporazitelnost, navíc nedostali ani gól, ale teď s Kunicemi bychom chtěli tři body. Pevně věřím, že je získáme,“ zadoufal Lerch.

Vltavín Praha - Dynamo Č. Budějovice B 1:1 (1:0)


Branky: 14. Předota – 76. Kaňák. ŽK: Chalupa – Rakovan, Kaňák. Diváci: 218. Rozhodčí: Langer – J. Blaschke, Šecová.

Dynamo B: Křížek – Sajtl, Sláma, Holub, Simić – Repa, Rakovan, Šíma, Rein (73. Pösinger) – Timm, Kaňák (90. Kabele).