Naposledy se to povedlo Dynamu 14. září 1995, kdy ve 14. minutě Ivan Valachovič prostřelil Kafku v bráně Baníku a budějovičtí fotbalisté si vezli z Bazalů tři body.

Od té doby fotbalisté Dynama na výhru na hřišti Baníku čekali marně. Až tuto sobotu se po zlaté trefě svého kapitána Davida Horejše znovu dočkali. „A po zásluze,“ pochvaluje si trenér Jaroslav Šilhavý, jenž tři body ze hřiště Baníku označuje za sice nečekaný, o to ale příjemnější zisk.

Ze svých hráčů prý už před zápasem cítil sílu a velké odhodlání. „Musím je pochválit, nebyli žádnými obětními beránky,“ zdůrazňuje. „Byť některá média psala, že jsme jen betonovali, já to tak v žádném případě neviděl,“ hněvá se.

Domácí dle něj sice měli více ze hry, stereotypně se však snažili dostávat do vápna Dynama dlouhými balony. „Tak hráli prakticky celý zápas, nic jiného nevymysleli. A protože naši beci i brankář byli pozorní a důslední, do žádné výraznější šance jsme hráče Baníku ani ve druhém poločase, kdy nás přece jen víc zatlačili, prakticky nepustili.“

Hru vítězů objektivně ocenil i trenér Miroslav Koubek, dle něhož Budějovice po vedoucí brance hrály chytře a takticky výborně. „Hosté zabojovali na hřišti o prostor a bezchybně bránili,“ vyzdvihl.

Trenér Šilhavý udělal oproti minulým zápasům v sestavě několik změn. „Laštovka je zkušený hráč, je silný v osobních soubojích, v tréninku dělá na sto procent. Proto dostal přednost před Leštinou a zahrál výborně.“

Horejše kouč vrátil na stopera, neboť Hunal měl stop za karty. „David jako soubojový typ hráče byl jako ryba ve vodě,“ dal kouč najevo, že nakopávané soupeřovy míče Horejšovi nedělaly potíže. „Navíc dal vítězný gól, což z jeho strany byla ještě vítaná nadstavba,“ vyzdvihl.

Hudson svou rychlostí domácí hráče hodně zlobil. „Bolf ani Tchuř nejsou zrovna žádní rychlíci, takže měli z Ferdy dost vítr,“ usmíval se Šilhavý.

A Volešák? „O něm víme, že je to kvalitní hráč, i on sehrál hodně vydařený zápas,“ podtrhl trenér Dynama.

Navíc hvězdou třetiligového derby v S. Ústí byl rekonvalescent Petr Benát. „Takový hráč tuto soutěž přečnívá,“ podotkl na jeho adresu domácí kouč Zákostelský. „Budu trenéru áčka hlásit, že už je připraven nastoupit,“ podtrhl trenér béčka Jiří Lerch.

Před středeční ligou s Bohemkou (od 17.30 na Střeleckém ostrově) tak na trenéra Dynama čeká nelehké dilema, jak nejlépe tým složit. „Jsou to příjemné starosti, jednoduché rozhodování to ale není,“ vraští čelo. „Třeba teď ohledně středních beků. Ta dvojice ve mně už převažuje, úplně rozhodnut ale ještě nejsem…“