Trenér hostů Karel Kladenský chápe utkání uprostřed týdne jako dobrou příležitost pro ty, kteří by v sobotním mistrovském zápase nemuseli dostat tolik minut na hřišti. „Prioritou je pro nás soutěž, ale to neznamená, že bychom nechtěli v poháru dojít ještě dál," prohlašuje. „Do Ledenic se těšíme, chceme odehrát dobré utkání," ujišťuje jedním dechem lodivod Slavie.

Vítěze čekají ve finále krajského kola ČP buď Dražice, suverén posledních let v krajském přeboru, anebo Mirovice.

Sešívaní dobře ví, že v Ledenicích působí malá kolonie bývalých slávistů v čele se špílmachrem a exkapitánem Michalem Bezem.  „Bude to mít náboj," tuší kouč Karel Kladenský. Atmosféru ale kvůli tomu hrotit nehodlá: „K poháru přistupujeme v klidu, pro nás je to lepší přípravný zápas, kde až tolik nebudeme hledět na výsledek," tvrdí.

Ledenickou oporu Michala Beza respektuje jako výraznou postavu klubu od Malého jezu. Podle Deníku jednou bude mít místo v síni slávy.  „Je to jeden z nejlepších fotbalistů Slavie poslední doby. Spolu s Viktorem Lavičkou to byl fotbalista s jednoznačně nejlepší kopací technikou za posledních dvacet let. Z přímáků hodně gólů dal sám a měl i spoustu asistencí," poznamenal k Bezovi trenér budějovických sešívaných Karel Kladenský.