A zvítězila naprosto zaslouženě! „Moc jsme se třemi body nepočítali, spíš jsme pomýšleli, a to ještě jen v koutku duše, že by mohli uhrát bod,“ přiznává trenér Jiří Lerch, jenž si výhry v Jablonci cení tím víc, že obě mužstva hrají o záchranu. „Zatímco na Žižkově, kde šlo o podobně šestibodový zápas, jsme neuspěli, teď jsme si vše vynahradili,“ pochvaluje si trenér juniorky.

V Jablonci hosté od začátku sice drželi otěže ve svých rukou, přesto ale mohli inkasovat jako první, protože domácí měli dvě dobré šance. „Z té první netrefili bránu, při té druhé ztroskotali na brankáři Křížkovi,“ přibližuje Lerchův asistent Zdeněk Čadek. „Naši stopeři se nedohodli a domácí Kocourek prošel až před bránu, naštěstí Křížek se blýskl perfektním zákrokem.“

To byl důležitý moment zápasu, protože místo toho, aby Jablonec šel do vedení, skórovali hosté. „Jasanského ránu domácí gólman jen vyrazil a Klavík míč vrátil do sítě,“ dodává Čadek.

Béčko Dynama, které na jaře hrává v hodně omlazeném složení, v Jablonci vzadu vsadilo na zkušenost. „Na stopera se stáhl ze zálohy Homoláč, vedle něj hrál Žižka, jenž pro karty měl v áčku stop. Na beku byl další exligista Peroutka. „Obrana podala výborný výkon, navíc Žižka nastoupil přes problémy s třísly,“ vyzdvihuje Lerchův asistent.

Díky třem bodům z Jablonce se juniorka Dynama výrazně přiblížila v ČFL záchraně. „Ve středu jsme před cestou do Jablonce uhráli důležitý bod i v derby v Písku, takže jsme ze dvou zápasů v řadě z venku dovezli čtyři body, s nimiž se moc nepočítalo,“ upozorňuje Zdeněk Čadek, dle něhož vítězství v Jablonci bylo zcela zasloužené. „Byli jsme jasně lepší a mohli dát i víc gólů.“

„Máme k dobru už šest bodů, a pokud teď v sobotu doma vyhrajeme, měli bychom mít už prakticky jistotu,“ myslí trenér Jiří Lerch už na sobotu, kdy jeho tým se od 10.15 na Složišti utká s Motorletem.