Hosté z Písku sice nesehráli špatný zápas a po většinu času měli dokonce víc častěji na svých kopačkách, ve zmíněné úvodní půlhodince však pykali za individuální chyby.

„Na druhou stranu je třeba vidět, že náš soupeř nastoupil v hodně silném složení,“ připomněl písecký kouč Zdeněk Staroba, že béčko Dynamo na jeho svěřence vyrukovalo se sedmi pendly z prvoligového áčka – a ta síla samozřejmě byla na hřišti znát.

Písečtí přitom začali akltivně, kopali v prvních osmi minutách tři rohy a domácí žádný. Jenže do šancí se dostával jejich soupeř. V 8. min. ještě Dolejš po Ondráškově akci pálil u vzdálenější tyče z čisté šance jen do boční sítě Vršeckého branky, už minutu nato ale znovu Ondrášek vyhrál ve vápně osobní souboj s otálejícím Švehlou, dal míč pod sebe na Mezlíka, jehož první střelu sice Vršecký vyrazil, proti dorážce už byl ale bezmocný.

V 16. min. si oba hráči role vyměnili: přihrával Mezlík, skóroval Ondrášek. A byla to krásná akce – kéž by podobnou oba ligisté vystřihli i v neděli doma proti Slovácku…

A ve 27. minutě posílená juniorka dílo zkázy dokonala, když Dolejš šikovně prostrčil míč za písecké beky a Svátek bezpečně zakončil na 3:0.
„Někdy hodně hráčů z áčka nedělá dobrotu, dneska to ale kluci pojali příkladně, hráli naplno a já jim za to děkuji,“ pochvaloval si nový kouč juniorky Dynama Jiří Lerch, jenž zápas označil i za jakousi generálku na Slovácko. „Myslím, že i v neděli kluci na tento výsledek navážou,“ dodal.

Ve druhé půli už domácí hru kontrolovali, hosté ale bojovali až do konce a měli i dvě stoprocentní šance: jenže ani Polodna hlavou po Linhartově přímém kopu, ani poté po krásné akci Malý gól nedali. Hlavně proto, že vynikající Křížek v bráně Dynama předvedl dva zákroky z říše snů!

Branky: 9. Mezlík, 16. Ondrášek, 27. Svátek. ŽK: Timm – Skopalík. Diváci: 350. Rozhodčí: Šedivka – Slavíček, Haleš.

Dynamo B: Křížek – Lima, Novák, Peroutka, Jasanský – Hudson, Svátek (87. Pliška), Mašát, Dolejš – Ondrášek (68. Nekvinda), Mezlík (76. Timm).

Písek: Vršecký – Skopalík, Pivoňka, Švehla (61. Pastyrik), Pravda – Hrbáč, Malý, Kosobud (27. Kubiš), Linhart – Polodna, Zušťák (77. Jendruščák).