„Myslím, že vzhledem k tomu, v jak kvalitní sestavě Dynamo nastoupilo, můžeme být s výsledkem spokojeni," připomněl asistent trenéra Stanislav Kukučka, že Dynamo mělo v základní sestavě hned šest hráčů z kádru prvoligového áčka (Dvořák, Brunclík, Podstavek, Volešák, Škoda a Funda). „Dokonce jsme vedli 1:0, a byť zkušený domácí tým nakonec zvítězil, naše hra se dle mého soudu zlepšuje a konečně se začínají projevovat prvky, které by naši hru měly charakterizovat," do­dal.

To domácí kouč Jiří Lerch, byť jeho svěřenci zcela po zásluze vyhráli, po zápase vraštil čelo. „Jistě, šancí jsme sice měli spoustu, přesto jsem si to představoval zcela jinak," kabonil se a upřesnil, že počítal s tím, že si užije pohodové utkání. „Měli jsme totiž k dispozici opravdu hodně silné mužstvo, vždyť jsme měli šest hráčů z áčka," konstatoval trenér budějovické juniorky.

Průběh utkání dle něj zřejmě ovlivnil první gól zápasu, který nečekaně dali hostující mladíci. „Nechali jsme si dát hloupý gól po naší velké chybě," zmínil situaci ze 6. minuty, kdy gólmanu Coufalovi vypadl míč z rukou a jediný zkušenější hráč hostí Marek Hovorka (před časem to zkoušel i v Dynamu) dostal hosty do vedení. „Pochvala klukům patří snad jen za to, že skóre ještě v první půlhodině otočili," poznamenal Jiří Lerch.

K čemuž se sluší dodat, že oba góly, jak dělovka Jakuba Křiváčka z pětadvaceti metrů, tak krásná rána Michala Škody levačkou, byly ukázkové.

„Za tři body jsem rád, měli jsme ale zápas odehrát s lepší kvalitou. Také vítězství mělo být vyšší. Šance, které jsme měli, byly takového rázu, že je tak zkušení hráči prostě musí proměňovat," podtrhl. „Třeba z takové šance, jakou měl Matěj Podstavek, kdy to měl nabité na hlavě, prostě musí být gól," kroutil hlavou.

Vedle skutečně velkého počtu šancí stojí za zmínku ještě Škodova hlavička do břevna.

Že by silná sestava Dynama vyplývala z toho, že šlo o derby, Lerch odmítl. „Před týdnem v Teplicích hráli jen samí mladíci, teď byla podřízena sestava tomu, aby byli vytíženi i ti hráči áčka, na které se o víkendu v lize nedostalo."

Obrat zařídil krásným gólem obránce Jakub Křiváček

rásným gólem na 1:1 dal Jakub Křiváček v jihočeském derby juniorů Dynama a Táborska (3:1) signál k vítěznému obratu. Po zápase devatenáctiletý bek, jenž je v Dynamu od kadetů, odpovídal na dotazy Deníku jižní Čechy.

Střílel jste poměrně zdálky, to jste si tak věřil?

Dostal jsem míč dobře na lajnu, trošku jsem si ho potáhl, a když nikdo proti mně nevyrazil, tak jsem to zkusil a vyšlo to.

Nečeká vás něco do klubové kasy za první gól v juniorské lize?

To ne, už jsem dával jeden gól tady doma hlavou proti Jihlavě. Vyrovnával jsem na 1:1, ale ten zápas jsme prohráli.

Tentokráte jste vyrovnávacím gólem nastartoval obrat v zápase. Vzhledem k silné sestavě však vaše vítězství bylo spíše povinností, ne?

To je pravda, měli jsme hodně kluků z áčka a bylo to znát, hodně nám pomohli. Hlavně ve hře dopředu, kde jsme podrželi balon a z toho pak vyplývala i ta velká spousta šancí.

Je to pro vás mladé dobrá věc, že si můžete s ligovými fotbalisty zahrát v jednom týmu? Anebo spíš jste naštvaní, že se na vás nedostane?

Je to fajn, jsou to zkušení hráči, vnášejí do naší hry klid a přehled.

Poslední tři zápasy doma jste neprohráli, a přestože se z vaší soutěže nesestupuje, pro pohodu v týmu jistě je lepší vítězit než ztrácet body?

Když se vyhrává, každému se hraje líp. Ze začátku sezony jsme ztráceli zbytečně body, teď se už dostáváme do větší pohody. Taky díky klukům z áčka, to je pravda.

Proti Táborsku jste ligových pendlů měli přes půlku mužstva, těší vás, že jste se přesto do základní sestavy dostal?

Minulý týden jsem nehrál, teď jsem nastoupil na levém beku za Dana Jenneho, jenž je po operaci kolena. Jsem rád, že jsem dostal šanci.

V minulých zápasech jste nastupoval taky ve středu obrany. Kde se cítíte líp?

Jsem rád za každou příležitost, kdy se na hřiště dostanu. Na beku se mi ale hraje líp. Můžu tam hodně útočit, to mi vyhovuje.

Nejbližší přání?

Asi jako u každého kluka, co hraje fotbal. Liga je liga, rád bych si ji zahrál.