Přes dvě stě diváků sledovalo v Olešnici klopýtnutí domácího, dosud neporaženého favorita okresního přeboru fotbalistů! Po sestupu Nových Hradů není pro Olešnici a Horní Stropnici většího derby, než nabízí vzájemný duel. Ten první v sezoně vyhrál Hraničář 4:3, a po Plané tak získal další cenný skalp favorita. Umí na ně! 

Bojovní hosté z H. Stropnice  na podzim sbírají body s týmy, které aspiarují na postup do I. B. Jako první dokázali udolat i lídra tabulky. Olešnice k pramalé radosti kouče Marka Fencla nemohla poslat do hry dvojici posil Bohumil Bahenský (vpravo na snímku s kapitánskou páskou) , Michal Hanzal –  oba fotbalisté ročníku 1989 se přesunuli v létě právě z kádru Horní Stropnice.

Domácí trenér potvrdil Deníku, že nemohl poslat na trávník dva hráče. „Když k nám šli na hostování, kluby se dohodly, že ve vzájemném zápase nenastoupí. Takže v tomto kole oba stáli," konstatoval trochu nakvašený trenér Fencl, jehož tým poprvé v sezoně našel přemožitele, a zrovna v derby, kde se musel obejít bez obou posil. Příště už smí hrát.