Fotbalisté Dynama hrají v 5. kole I.ligy v neděli od 17.00 v Liberci a vědí, že je čeká nesmírně těžký soupeř. Liberečtí totiž po ligovém vítězství 3:2 v Plzni poslali vítěznou vizitku na jih Čech i z Bukurešti, kde v prvním duelu o Evropskou ligu dokázali přehrát místní Dinamo 2:0.

Trenér Pavel Tobiáš zápas v Bukurešti sledoval v televizi, myslí si ale, že zítřejší zápas bude jiný. „Liberec v Rumunsku nastoupil jen s jedním útočníkem, kdežto v lize hraje se dvěma. Proti nám se podle mého soudu objeví na hrotu Blažek a Nezmar.“

Dvě výhry z těžkých zápasů venku krátce po sobě dle Tobiáše jasně dokazují, že Liberec má formu. „My vnímáme, že nás čeká silný soupeř a nesnadný zápas. Chceme ale navázat na výkon, který mužstvo odvedlo proti Slavii. Od toho se chceme odpíchnout.“

Právě vzhledem k dobrému výkonu se Slavií nechce kouč Tobiáš do sestavy příliš sahat. „Změny nebudou, není pro ně žádný důvod,“ vrtí hlavou.

Nezměnila se ani zdravotní situace v týmu. „Horejš stále je mimo, připraveni k zápasu ještě nebudou ani Sedláček se Stráským,“ sděluje kouč Dynama.

Venku Dynamo ze dvou zápasů vytěžilo tři body, což není tak zlá bilance. Z Teplic ale Tobiášův tým jel se třemi góly. „Myslím si, že z té facky, kterou jsme v Teplicích dostali, si hráči vzali poučení a že už se nic takového nebude opakovat,“ doufá Tobiáš.

Zda na hráčích Liberce zanechá nějaké stopy čtvrteční zápas v Bukurešti, dle Tobiáše ukáže až utkání samotné. „Je možné, že u starších hráčů by únava mohla být znát, jenže Liberec jich v týmu až tolik nemá,“ přemítal zkušený kouč.

S respektem do Liberce Jihočeši pojedou, obavy prý ale nechají doma. „Týmy Kladna a Brna, které v Liberci bodovaly, nám ukázaly cestu. A dá se říci, že ta je docela jednoduchá – nedostat laciný gól. Zda se nám ho ale podaří zrealizovat, to uvidíme,“ usmívá se trenér Tobiáš. „Bod z Liberce by měl velkou cenu, vycházet ale musíme z toho, že ve hře jsou všechny tři,“ uzavírá odvážně kouč Dynama.