Ti v sobotu na Soukeníku zdolali Sokolov 4:1 a vrátili mu tak porážku 5:1 z úvodu podzimní části sezony. Velký podíl na výhře mají jak Jasanský a Novák, kteří hostují z Dynama, tak bývalí budějovičtí hráči Rožboud a Mašek.

Zato fotbalisté Sokolova odjížděli domů zklamáni. „Budu velice stručný,“ hned v úvodu pozápasové tiskovky dal trenér Jaromír Látal jasně najevo, že mu není do řeči. „Zápas jsme vůbec nezvládli a soupeř nás po všech stránkách předčil: kompaktností, bojovností, agresivitou, napadáním. My zklamali, a to úplně celé mužstvo. Od brankáře po levé křídlo,“ soptil kouč Sokolova.

Zato na domácí straně vládla velká spokojenost. „Mně se zápas hodnotí samozřejmě líp než mému kolegovi,“ pochvaloval si trenér Luboš Zákostelský a dodal, že jeho svěřenci splnili všechno, co si před zápasem řekli. „Odměnou jim byly tři body i ty čtyři branky. Za to jim patří mé poděkování,“ neskrýval kouč Spartaku svou spokojenost.

Velký podíl na nečekaně vysokém vítězství „ševců“ bezesporu měl srbský mladík Vukadin Vukadinović, jenž zazářil třemi góly, jimiž z 1:0 náskok svého týmu navýšil až na 4:0.

Přitom se 20letý Srb málem do základní sestavy vůbec nedostal! „Dobrá otázka,“ ocenil kouč S. Ústí dotaz, kdy se rozhodl, že Vukadinović dostane přednost před Machem. „Kdyby Simr a Mach byli zdravotně úplně v pořádku, Vukadinović by ani nehrál. Jenže ani jeden z naší útočné dvojice na herním soustředění v Nymburce nebyl, naopak Vukadin tam všechno absolvoval. Za tu svou pracovitost byl nakonec odměněn,“ vyzdvihl. „Je to typ hráče, který je svým pohybem i agresivitou velice platným hráčem. Navíc má i čich na góly,“ připomněl trenér Zákostelský třetí a čtvrtý gól, kdy si srbský útočník dvakrát perfektně našel prostor ve vápně a obě šance z obtížných situací suverénně proměnil.

Vukadinović byl mužem zápasu, vydařený vstup do jarní části sezony ale byl věcí celého mužstva. Počínaje spolehlivě hrajícími zadáky, kde své předpoklady prokázal mladý Novák, přes výborně hrající záložníky až po Simra vpředu. O tom, jak S. Ústí hosty drtilo, svědčí i poměr rohů 12:3, přičemž Sokolovští ten svůj první kopali až po hodině hry…

Potvrdí S. Ústí formu i v sobotu v Praze se Spartou B?