Od té doby ale hraje pravidelně a v základu nechyběl ani před týdnem proti Spartě.

Byť jste prohráli 0:2, hlavně do poločasu jste neodehráli špatné utkání. Mrzí ta prohra tím víc?

Samozřejmě, vždyť v půli byl stav remízový a pro nás určitě nadějný. Velká škoda, že hned po půli Sparta během tří minut zápas rozhodla. Je to už ale za námi, nějak jsme si to zhodnotili a teď už myslíme na Liberec. Jedeme tam vyhrát.

Jedete vyhrát? To se lehko řekne, ale jak to udělat?

Musíme vycházet z toho, co jsme na jaře hráli v obou zápasech. Což značí od té poctivé obranné hry a důsledného napadání. Především ale po dlouhé době už potřebujeme také dát gól.

Jenže v Liberci jste už gól nedali tři zápasy v řadě, a přestože úřadující mistr na podzim mistrovskou formu neměl, stále je to hodně silné mužstvo.

S tím souhlasím, v lize ale slabá mužstva nejsou. Liberci sice v zimě tři čtyři klíčoví hráči odešli, pořád to ale je velmi silné mužstvo a především doma moc body neztrácí. Určitě to bude těžké utkání, ale jak říkám, v naší situaci se musíme snažit vyhrávat každý zápas.

Těmi klíčovými hráči jste zřejmě myslel třeba Nezmara, Váchu a Bosančiče?

Jistě, navíc jim ale odešel i brankář Bičík a už na podzim taky Breznaník. Absence takových hráčů musí být znát, v zimě ale Liberec taky hodně posiloval. Například přišel Kováč, který svými zkušenostmi bude určitě velice platným hráčem. Na jaře Liberec nahrál čtyři body, a to není tak špatné.

Vy jste na jaře pod taktovkou nových trenérů uhráli bod. Jak vůbec trenérskou rošádu hodnotíte?

Myslím si, že naše výkony v Ostravě i proti Spartě, až na ten výpadek na začátku druhé půle, nebyly špatné. Ta naše hra se musí odvíjet od nasazení a plnění taktických úkolů a řekl bych, že to se nám docela dařilo. Škoda té pětiminutovky se Spartou, herně to, myslím si, z naší strany tak špatné nebylo. Kde ale máme co napravovat, je střílení branek. Musíme se víc nutit do zakončení a konečně tu střeleckou smůlu už protrhnout.

A co noví trenéři?

Oba tady s námi celou dobu byli. Výkony v přípravě nebyly věcí trenéra, ale naše. Já jsem tady pět let a že mám sedmého trenéra, není ostuda klubu, ale nás hráčů… V přípravě nebyla atmosféra v kabině dobrá a právě v tomto směru se Vozi s Palem snažili situaci zlepšit. Že jsme zápasy nezvládali, to byla naše vina. Ale znovu říkám, už je to pryč, musíme to hodit za hlavu a udělat všechno pro to, abychom uspěli v Liberci.

Táborsko v sobotu doma se Sokolovem

České Budějovice – Hlavní událostí fotbalového víkendu na jihu Čech bude opožděná jarní premiéra II. ligy, ve které FC MAS Táborsko v sobotu od 14.30 hodin změří na Soukeníku síly se Sokolovem.

O víkendu začíná jaro také ve III. lize, kde jsou jižní Čechy zastoupeny dvěma celky.

Strakonická farma prvoligového Dynama půjde do jara ze solidní deváté příčky a pod vedením trenérské dvojice Jiří Lerch a Petr Skála. „S devátou příčkou i se šestadvaceti body jsme spokojeni, akorát nás mrzí, že se nám příliš nedařilo na domácím hřišti. To musíme vylepšit," tvrdí Petr Skála.

K velkým změnám v kádru nedošlo. „Do Ruska se vrátili Kaladzyan s Bukijou, naopak z hostování z Táborska přišel zpátky Sláma a z prvoligového áčka přišli Otepka a Riegel, což je velká kvalita," ocenil Skála, jenž si chválí i zimní přípravu. „Odehráli jsme devět přípravných utkání, 
k tomu tři zápasy juniorské ligy," připomněl Lerchův asistent, že mladíci Dynama startují paralelně ve dvou soutěžích. „V lize juniorů chceme, aby pokud možno hráli jen ti mladí," dodal.

Naposledy junioři Dynama vyhráli v Ostravě, kde byl za dvě gólové nahrávky za muže utkání vyhlášen útočník Vaněk. „Tři body z Ostravy se vždy cení," vyzdvihl Skála.

V sobotu Strakonice zahajují v Měcholupech. „Možná, že bude i Machovec, jenž v lize pro žluté karty stojí. Chceme bodovat," ujistil Skála.

Venku jarní část III. ligy zahájí také fotbalisté FC Písek, které po nevydařeném podzimu čeká na jaře nesnadný úkol pokusit se dohnat velkou ztrátu, kterou tým v tabulce má.

A výsledky v zimní přípravě naznačují, že svěřenci trenéra Alexandra Feča, jenž do Písku přišel v závěru podzimní sezony, nic nevzdávají. „Myslím, že jsme na jarní část soutěže připraveni dobře, ale až první jarní zápasy ukážou, jak na tom jsme," uvedl pro Písecký deník písecký kouč.

V jarní premiéře hraje Písek v neděli od 10.15 na Strahově s béčkem Sparty.