Při chůzi Povišer kulhá. „Jsem tři týdny po operaci křížových vazů,“ vysvětluje. „Dělal mi to doktor Musil v českobudějovické nemocnici, tak věřím, že to dopadne dobře,“ říká bývalý hráč Dynama, jenž kromě české nejvyšší soutěže úspěšně působil i v Německu (Lipsko).

První podzimní kolo možná udělalo tečku za kariérou skromného sportovce, který si ani v krajském přeboru nehrál na hvězdu a vždy pracoval pro tým. „Asi je to znamení, abych skončil,“ přemítá. „Udělal jsem si to sám, ten věk se asi už nedá zastavit. Zatím jsem přesvědčen spíš o tom, že jsem s aktivním fotbalem skončil,“ říká Jiří Povišer.

Momentálně se věnuje rehabilitaci, aby byl co nejdřív fit a schopen pohybu. „Chci být zdráv a v kondici,“ říká zraněná hlubocká opora, bez ohledu na to, zda se na trávníky vrátí, nebo – jak avizuje – hráčskou kariéru definitivně ukončí. „Chci určitě dělat sport. Zahrát si fotbálek, tenis, hokej nebo si zalyžovat. Ale už ne na téhle úrovni.“

Zranění si Povišer přivodil úplně sám. „Chtěl jsem se rychle otočit, změnit směr a najednou se mi podlomilo koleno. Bez jakéhokoli kontaktu,“ popisuje úraz. Ten není výjimkou ani u mnohem mladších hráčů, se stejnou diagnózou ulehli na operační stůl mnozí dorostenci. „A za půl roku se po zranění vrací na vrcholnou úroveň,“ dobře ví Povišer. „Ve třiceti letech bych udělal maximum pro to, abych mohl zase hrát. Ale v mém věku už tuhle motivaci nemám. I když jsem měl celou kariéru štěstí, že se mi nic podobného nestalo a na žádnou operaci jsem nemusel,“ připomíná brzy 39letý hráč.

Do nedělního derby s Bavorovicemi měla Hluboká na kontě patnáct bodů, úplná spokojenost pod zámkem nevládla. „V některých zápasech se týmu třeba nedařilo. Příčinou bylo, že se zranil Zbyněk Stráský, najednou vypadli ze základní sestavy dva tři hráči. Ale kluci to zvládnou, myslím, že v soutěži nebudou mít problémy,“ věří spoluhráčům Povišer.