Budějovičtí fotbalisté totiž v I. lize budou mít od 17 hodin za soupeře pražskou Spartu, jejíž start je všude mimořádnou fotbalovou událostí. Tentokrát navíc zvýrazněnou také tím, že Sparta vede ligu a že v ní ještě v této sezoně nepoznala hořkost porážky!

Sparta byla v týdnu dvakrát v televizi, takže se hráči Dynama mohli o kvalitách svého nedělního soupeře přesvědčit na vlastní oči. „Myslím, že se všichni jistě dívali, že bych je ale kontroloval, to ne,“ usmál se trenér Jaroslav Šilhavý.

Na Letné 1:1

Tým z Letné bude v nedělním duelu velkým favoritem, ale na druhé straně i Sparta už na jihu Čech párkrát přišla o body. Nehledě na to, že remízou skončil i podzimní zápas obou mužstev na Letné.

„To hráčům určitě připomenu. Ani tenkrát nám nikdo nevěřil, přesto jsme si uhráli bod. Byť je Sparta veliký favorit, hrát se dá s každým,“ podtrhl trenér Dynama.

Nic jiného ostatně fotbalistům Dynama po víkendové porážce na Kladně ani nezbývá. „Sparta se dostala do čela ligy a rozhodně o post lídra v Českých Budějovicích nebude chtít přijít. Nicméně my si soupeře v naší situaci vybírat nemůžeme a musíme i proti Spartě jít s cílem nějaký ten bodík vydolovat,“ zdůraznil.

Hráči Dynama byli dle slov svého trenéra po zmíněné porážce na Kladně velice zklamaní. „Uvědomovali si, že ten zápas zpackali a že si tím svou situaci v boji o záchranu nepříjemně zkomplikovali. Teď ale cítím z mužstva velké odhodlání tohle zakolísání odčinit,“ uvedl Šilhavý.

Bez Wilfrieda

Sparta bude v neděli postrádat útočníka Wilfrieda, jenž v pondělní televizní dohrávce se Slavií dostal čtvrtou žlutou kartu. „Bony Wilfried je bezesporu výborný hráč, střelecky dobře disponovaný. Nakonec i na Spartě v podzimním zápase nám ze standardky dal gól. A v posledním utkání, jež Sparta hrála venku, byť přišel na hřiště až na poslední půlhodinu, zařídil v Plzni obrat ve skóre,“ připomněl budějovický kouč, že by ale Wilfriedova neúčast měla pro Spartu být až takovou nevýhodou, si nemyslí. „Mají dopředu další hráče, ať Lačného, či Kadlece, to jsou neméně kvalitní fotbalisté,“ zdůraznil.

Všechny útočníky pro nedělní duel k dispozici nebude mít ani Dynamo. „Na Kladně byl napomínán Sedláček, pro kterého to byla čtvrtá karta, takže se Spartou hrát nemůže,“ sdělil marketinkový manažer klubu Radim Šupka.

„S týmem už normálně trénují Mezlík i Jarabica, lehký výron měl Žižka a s virózou se v týdnu potýkal Leština,“ přidal další novinky z domácí kabiny trenér Šilhavý. „V pořádku je i Tomáš Hunal, jenž na Kladně pro menší zdravotní potíže nedohrál,“ uzavřel na tradičním předzápasovém brífinku trenér Dynama.