Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Přání? Nahradit domácí ztrátu. realita? Opět 0:3...

Praha, České Budějovice – Fotbalisté českobudějovického Dynama jeli do Prahy k duelu 10. kola I. ligy s Bohemians 1905 s cílem nahradit domácí výbuch 0:3 s Příbrami, místo toho ale znovu padli 0:3, už pošesté v řadě v lize nevyhráli a v tabulce nejvyšší soutěže se propadli ještě blíže ke dnu.

6.10.2014

Fotbalisté Dynama prohráli v Praze s Bohemians 0:3 (na snímku Michal Škoda bojuje s Radou a Jindříškem).Foto: Deník/ Michal Bártík

Přitom Jihočeši nezačali ve Vršovicích špatně a už v 5. minutě si vypracovali slibnou příležitost, když Volešák pálil zpoza vápna jen těsně vedle tyče. Poté sice domácí získali vrch, do větších šancí je však pozorná obrana hostí nepouštěla. „Bylo vidět, že domácí v první půli do zhuštěné obrany měli problémy a v této fázi zápasu jsem nějakou větší převahu soupeře neviděl," uvedl na pozápasové tiskovce trenér hostí Luboš Urban. „V první půli nám hosté nenechali prostor na kombinaci. Ve hře dopředu jsme byli špatně postavení," připustil kouč Bohemians Roman Pivarník.

Klokani se skutečně do vyložené možnosti do přestávky nedostali a první ránu mezi tři tyče nasměroval až na konci první půlhodiny Mikuš, ale trefil jen brankáře Křížka. Na druhé straně neměl se Škodovým pokusem žádné větší potíže ani Švenger v bráně Pražanů. „V poločase jsem svým hráčům vyčítal, že ve hře dopředu, kdy hráli do zhuštěné obrany, mají špatné postavení. V tom jsme měli velké problémy," hněval se domácí trenér Pivarník. „Ale taky jsme si říkali, že většina zápasů se dá rozhodnout až ve druhé půli, kdy dokážeme tempo stupňovat. A to se stalo," ocenil.

Po změně stran Pivarníkovi svěřenci skutečně duel jednoznačně rozhodli, ale kdo ví, jak by se zápas vyvíjel, kdyby svou obrovskou šanci hned v nástupu do druhé půle proměnili Jihočeši… V 50. minutě totiž Škoda vybojoval zdánlivě ztracený míč a ideálně ho poslal na Klesu, jenž zcela sám na malém vápně ale hlavičkoval na zadní tyči těsně vedle. „Tuhle šanci proměnit, třeba by to mělo jiný náboj a průběh. Bohužel nedali jsme a byli jsme potrestáni. Pak už to sklouzlo k exhibici," smutnil trenér Luboš Urban.

Bohemians o jasném vítězství rozhodli v poslední půlhodině, kdy dali za třináct minut tři góly a poslali hosty domů nakonec s debaklem. V 61. minutě Mikuš prostřelil Křížka, za ním sice stačil ještě ještě Lengyel míč z brankové čáry odkopnout, hned nato si ale na centr Jindříška z levé strany hostující obrany naskočil Mosquera a dal hlavou na 1:0. Krátce nato Kalod fauloval Mikuše ve vápně a Jindřišek z nařízené penalty zvýšil na 2:0. „Podobných zákroků ve vápně jsou desítky. Mikuš to ale udělal šikovně, trefil mě do kyčle a já s tím již nemohl nic dělat," označil pokutový kop Kalod za přísný, nicméně dle internetového přenosu se penalta zdála být jasná.

A její exekutor ji proměnil suverénně. „Věřil jsem si, já si věřím pokaždé a zatím to vychází. Na penaltu jsem určený já a jsem rád, že jsem ji proměnil," konstatoval po vítězném zápase novinářům kapitán domácího týmu.

Vítězství Bohemians třetím gólem završil Rada, jenž hlavou zúročil další centr z levé strany. „Po poločase jsme jednoznačně dominovali, dobrou kombinací jsme rozebrali defenzivu Budějovic a dali krásné góly," pochvaloval si Roman Pivarník.

Fotbalisté Dynama po šokující porážce 0:3, kterou museli skousnout před týdnem doma od Příbrami, znovu dostali tři góly a už potřetí v řadě neskórovali. Málo platné, tým se zřejmě propadá do herní i výsledkové krize… „Spokojeni být určitě nemůžeme. Máme před sebou reprezentační pauzu, musíme se dát do kupy a poté se musíme pokusit vydolovat body v Hradci Králové," uzavřel hodnocení zápasu českobudějovic­ký kouč.

Bohemians 1905 – Dynamo ČB 3:0 (0:0)

Branky: 61. Mosquera, 65. Jindřišek (11), 74. Rada. ŽK: Šmíd – Novák, Škoda, Brunclík, Kalod. Diváci: 4202. Rozhodčí: Zelinka – Hájek, Peřina.

Bohemians: Švenger – Pauschek, E. Brabec, Šmíd, Šírl – Jindřišek, J. Rada – Moravec (60. Bartek), Nerad (68. Lietava), Mosquera (88. Engelmann) – Mikuš. Trenér: Pivarník.

Dynamo: Křížek – P. Novák, Lengyel, Kalod, Machovec (57. Hanzlík) – Vošahlík (47. Klesa), Herzán, Volešák, Brunclík, Hora (83. Linhart) – Michal Škoda. Trenér: Urban.

Autor: Bohumil Ortman

6.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Sčítání volebních výsledků v českobudějovické sportovní hale, kde tradičně sídlí největší sčítací středisko v republice, může začít. Přípravy finišovaly v pátek.
4

Na volební výsledky se před lety čekalo až do neděle

Vlby ve vazební věznici České Budějovice.
11

Parlament má hlasy i z vazební věznice

Přes Dasný jedeme o víkendu bez omezení

Dasný – Uzavřený jízdní pruh na hlavním tahu z Českých Budějovic na Písek v Dasném je do neděle či pondělí volný.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Volby v Gymnáziu Česká

České Budějovice - Volební okrsky číslo jedna a dvě jsou v Českých Budějovicích tradičně v Gymnáziu Česká, pár kroků od radnice. Podle ředitele gymnázia Antonína Sekyrky se hlasuje vždy ve zvýšeném přízemí.

Při fotbalu dojde i na zážitek s policií

České Budějovice – Policisté se zúčastní jako hosté sobotního fotbalového utkání na stadionu SK Dynamo České Budějovice.