Nezůstal kámen na kameni, protože dosavadní funkcionáři v čele s předsedou Václavem Bouřilem již nekandidovali. Rozhodli se jako jeden muž předat štafetu následovníkům.

Martin Kohout, Pavel Lukš, David Kamaryt, Jana Šerá, Pavel Kalina,  Luboš Šenkýř – především na jejich bedrech nyní leží osud fotbalu na Srubci v dalším čtyřletém období.

Novým předsedou se stal David Kamaryt. „Předali jsme funkce, chceme si odpočinout," tvrdí za minulé vedení odcházející šéf Václav Bouřil. Podle něj kolektiv funkcionářů většinu svých úkolů splnil.  „Vylepšili jsme areál, založili týmy dětí a účetnictví předáváme s aktivními čísly," podotýká Václav Bouřil a jasně dává najevo, že předává klub v lepším stavu, než jej s kolegy přebíral.

Jednou z Bouřilových priorit bylo oddlužit klub, který podle jeho slov před volbami spíše přežíval. „Dnes je na účtu skoro sto tisíc korun. Také jsme si dali za úkol vylepšit vztahy se zastupitelstvem obce a dát dohromady areál – zázemí s kabinami, posezení pod pergolou, sítě za bránami a tak dál," pokračuje Bouřil ve výčtu splněných cílů. „Areál dostal kabát, který je adekvátní obci, jako je Srubec."

Těší ho, že hřiště znovu ožilo tréninky fotbalových benjamínků. „Mládež máme rozdělenou na tři skupiny: mladší přípravku, starší přípravku a ty úplně malinké. Chodí kolem pětadvaceti dětí," raduje se Bouřil z elánu nejmenších fotbalistů, kteří nastupují za Slavoj v okresním přeboru své kategorie.

Ale úplně všechno se nepovedlo. Muži, to je samostatná kapitola srubecké kopané. „Jediné, co se nám nepodařilo, je návrat do okresního přeboru," připouští Václav Bouřil. „Ale letos už to na něj vypadá," věří, že mužstvo vyhraje třetí třídu.
Pohled na tabulku svádí k optimismu: po podzimu Srubečtí s 26 body vedou skupinu B před rezervou Dobré Vody (22) a Černým Dubem (21).

První tým je nejvíce na očích, zrušení béčka před časem bylo logickým vyústěním hráčské krize. „Za oba týmy hrálo dohromady jen patnáct lidí, a to nás donutilo béčko zrušit. Nemělo smysl," vysvětluje Václav Bouřil.

Áčko vedou trenéři Pavel Lukš a Martin Kohout. K dispozici mají stálý kádr fotbalistů, kteří spolu prožili vzestupy i pády. Vědí, jaké to je vyhrát okresní přebor, neodvrátili sestup z I.B třídy a nezastavili se ani v přeboru.

Přesto zůstali z větší části pohromadě, někteří se do něj vrátili. „Když se spadlo, nebyl gólman, protože Korbel se rozhodl odejít do Týna. Dva roky jsme byli bez brankáře, vždy se někdo postavil do brány. Teď je Korbel zpátky a je to znát," upozorňuje Bouřil. Podle něj má tým na lepší soutěž, chybí mu ale motivace, chuť obětovat fotbalu víc. „Hráči nemají takový zájem, aktivní přístup, proto hrají jen třetí třídu," říká a na důkaz vysloví známá jména: „Kroupa, Korotvička, Švec, Leštinové, Šálek, Koudelka, Hekrdla…"

Najdou se výjimky, ale tým přečkal řadu sezon takřka beze změn. „Povedlo se přivést bývalého hráče Čtyráku Josefa Nováka, kterého jsem kdysi vedl na SKP. A patří k nejlepším," chválí bývalý šéf oddílu. Novák a dirigent hry Kalina mužstvo v jeho očích kvalitativně pozvedli. „Kdyby tým trénoval jako za mne, hrál by dodnes I.B třídu, o tom jsem přesvědčen!"

Na jaro dorazil z Trhových Svinů René Janoušek a stal se velkou posilou. Ukázal přehled, střílel góly v důležitých chvílích.

Václav Bouřil je připraven být nápomocen radou, své místo vidí u mládeže. „Jako bývalý  předseda bych chtěl poděkovat všem, kteří se mnou dělali, protože odvedli obrovský kus práce. Opouštíme finančně vyrovnaný, stabilní  klub, který je na  na vesnici připraven fungovat dál," předává žezlo s dobrým pocitem, že fotbal na Srubci zase stojí na pevných základech.